Znamy repertuar do grudnia 2019

Drodzy Widzowie, zachęcamy do zapoznania się z repertuarem naszego teatru do końca grudnia bieżącego roku. Sezon 2019/2020 rozpoczniemy premierą „Księżniczki na opak wywróconej”  Calderóna de la Barca w reżyserii Marcina Hycnara.

Ta ponadczasowa hiszpańska komedia omyłek zainauguruje XXIII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA, podczas którego zaprezentujemy najlepsze spektakle komediowe z całej Polski wyreżyserowane przez zawodowych aktorów.

W październiku na Dużej Scenie odbędzie się premiera „Mitów greckich” – muzycznego spektaklu dla najmłodszych widzów w reżyserii i na podstawie scenariusza Tomasza Mana. Na Dużą Scenę powrócą „Śluby Panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata oraz „Balladyna” w reżyserii Bożeny Suchockiej. Październik będzie także okazją by zobaczyć opowieść o wielkich Polkach czyli „Heroiny”, muzyczny „Apetyt na czereśnie”, wzruszające „Płuca” oraz zabawną „Piaskownicę/Pierwszy raz”.

W listopadzie czeka nas premiera na Scenie Underground – „Noc Helvera” Ingmara Villquista w reżyserii Agnieszki Baranowskiej. Na Dużej Scenie zobaczyć będzie można „Trans-Atlantico” na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza w reżyserii Tomasza Gawrona oraz „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Edwarda Wojtaszka.

W listopadowym i grudniowym repertuarze nie zabraknie propozycji dla najmłodszych widzów. Zagramy „Akademię Mr Kleks” na podstawie kultowej powieści Jana Brzechwy, „Małego Księcia”, „Króla Maciusia Pierwszego” na podstawie powieści Janusza Kroczaka oraz „Tajemniczy ogród”. Ponadto na początku grudnia zapraszamy wszystkich młodych miłośników teatru na Festiwal Mała Talia.

Ostatnie dni 2019 roku oraz wieczór sylwestrowy będą okazją by zobaczyć „Księżniczkę na opak wywróconą” w reżyserii Marcina Hycnara.

Serdecznie zapraszamy!