“TANGO” Sławomira Mrożka – PREMIERA

Serdecznie zapraszamy na „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Najnowsza premiera tarnowskiego teatru odbędzie się w sobotę 11 maja na Dużej Scenie. Dramat Sławomira Mrożka wraca na naszą scenę po 42 latach z okazji jubileuszowego sezonu pod hasłem „A to Polska właśnie!”

 „Tango” należy do klasyki polskiej literatury spod znaku absurdalnego humoru. Rodzina w dramacie Mrożka to soczewka, w której odbijają się wciąż aktualne niepokoje, napięcia, międzypokoleniowe konflikty i mechanizmy historii. Panuje w niej „bezwład, entropia i anarchia”. Świat naznaczony jest brakiem zasad i rozkładem wartości, a całkowita niemoc inteligencji toruje drogę do władzy prymitywnej, brutalnej sile. Napisana ponad pół wieku temu groteskowa tragikomedia “nie chce się zestarzeć” i z przenikliwością oraz poczuciem humoru opisuje także nasze czasy. Zawsze znajdzie się jakiś Artur, który za wszelką cenę próbuje przywrócić porządek zastanego świata i jakiś Edek, który czai się tuż za plecami tego pierwszego.

Wyszliśmy z założenia, że „Tango” jest bardzo aktualne. To sztuka współczesna i nie widzę powodu żeby uwspółcześniać ją na siłę. Opisuje procesy, które w historii świata zachodzą na okrągło, więc refleksja na ten temat wydaje mi się bardzo aktualna. – mówi reżyser spektaklu Edward Wojtaszek

Premiera: 11 maja, godz. 19:00 DUŻA SCENA

Gramy także: 12, 18, 19 maja, godz. 19:00

Rezerwacje:  14 688-32-87, 784-976-025, 668 323 998

Na zdjęciu ( od lewej): Ireneusz Pastuszak, Mariusz Szaforz, Dominika Markuszewska, Filip Kowalczyk

Fot. Paweł Topolski

Zapraszamy!