Warsztaty teatralne

W naszym Teatrze cyklicznie oferujemy warsztaty dla dzieci, które chciałyby wystąpić na teatralnej scenie, lubią ruch, taniec, pracę zespołową jak i indywidualną. Coraz częściej pojawiają się u nas też warsztaty ogólnorozwojowe dla najmłodszych (od 0 do 3 lat lub od 3 do 6 lat), które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Warsztaty dla wszystkich

Warsztaty przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej, w tym dorośli, młodzież i dzieci.

Warsztaty dla Dzieci

Warsztaty dla Dorosłych

Jak się zapisać?

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu. Udzielamy odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania z zakresu warsztatów teatralnych.

Zapisy realizujemy:

  • Telefonicznie pod numerem Działu Promocji i Organizacji Widowni
  • Mailowo pod adresem promocja@teatr.tarnow.pl
  • Osobiście w siedzibie tarnowskiego teatru na ul. Mickiewicza 4 w Tarnowie

Warsztaty teatralne dla dzieci

Podczas warsztatów dzieci uczestniczą w zajęciach aktorskich, muzycznych oraz plastycznych. Zapoznają się z podstawami improwizacji teatralnej, dramy, roli muzyki i plastyki w teatrze.

fot. Paweł Topolski

Głównym celem tych zajęć jest stworzenie dzieciom przestrzeni do rozwijania ich wyobraźni i kreowania rzeczywistości na teatralnej scenie.

ferie-w-solskim-2022
fot. Paweł Topolski

Zajęcia są też ogólnorozwojowe. Dzieci bawią się, ale też mają okazję zobaczyć, że teatr to nie tylko świetna zabawa ale i ciężka praca. Uczą się współpracy w grupie i poznają nowych kolegów. Rozwijają się również ruchowo, fizycznie i muzycznie. Każde dziecko znajdzie w teatrze coś co go zainteresuje.

fot. Paweł Topolski

fot. Paweł Topolski

Uczestnicy warsztatów angażują się nie tylko w przygotowanie i nauczenie się swojej roli w przedstawieniu ale także dobierają odpowiednie kostiumy, na zajęciach plastycznych projektują i tworzą elementy scenografii oraz potrzebne rekwizyty. Wielokrotnie nie tylko rodzice ale też dziadkowie angażują się w przygotowanie dziecka do występu poza zajęciami w teatrze co pozytywnie wpływa na ich wzajemne relacje i jest ciekawym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

fot. Paweł Topolski

Finałem warsztatów teatralnych jest najczęściej pokaz przedstawienia przygotowanego w trakcie zajęć przez dzieci pod okiem prowadzących. Uczestników podczas pokazu wspiera profesjonalna obsługa techniczna, akustyczna jak i oświetleniowa a widzami zostają rodzice i najbliżsi dzieci.  Każdy finał zostaje rejestrowany i uczestnicy otrzymują nagrania oraz dyplomy jako miłą pamiątkę  warsztatów.

fot. Artur Gawle

Jak wyglądają nasze warsztaty teatralne

Warsztaty “Historie świetlne, czyli fotograficzne malowanie światłem w teatrze” – 26 listopada 2023 – fot. Artur Gawle

Przedszkolaki w Solskim – warsztaty artystyczne „Naturą i wyobraźnią malowane” – 10 grudnia 2022 – fot. Paweł Topolski