Wysocki. Powrót do ZSRR – ponownie w murach Solskiego

15 listopada 2014 r. o godz. 19.00 na Dużej Scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie zostanie wystawiony ponownie spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR”. W obsadzie: Edward Linde-Lubaszenko oraz Piotr Sieklucki.

„Wysocki. Powrót do ZSRR” to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR.

Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady „Przerwany lot”, listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, „Umierałem sto razy” Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Ten aktor Teatru na Tagance i pieśniarz o charakterystycznie zachrypniętym głosie wystąpił w 28 rolach filmowych, 20 rolach teatralnych. Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Spektakl, który przypadkowo zbiega się z ostatnimi smutnymi i zatrważającymi wydarzeniami na Ukrainie, jest naszą wypowiedzią o totalitarnych zapędach Rosji i o jej krzywdzącym jednostkę systemie.

Bilety na spektakl w cenie 35 zł (bilety grupowe 30 zł – dla grup powyżej 4 osób).

Bilety online: https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/

Dodatkowe informacje na temat spektaklu oraz rezerwacja biletów w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Zapraszamy!

Załączniki