Wakacyjne warsztaty teatralne w Solskim

Co robić w wakacje w mieście? Nudzić się? Iść na podwórko… znowu? Nie! W tym roku najlepiej wybrać się na warsztaty teatralne do Solskiego.

Półkolonie teatralne odbywające się w Tarnowskim Teatrze w lipcu i sierpniu 2012 r., są bezpłatne. Uczestniczyć w nich będą dwie grupy dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na każdy turnus przewidziano po 35 osób.

Wydarzenie rozpocznie prezentacja spektaklu Tarnowskiego Teatru „Mały książę” w reż. Cezarego Domagały. Głównym celem warsztatów będzie przygotowanie przez ich uczestników własnej bajki oraz jej prezentacja podczas finału warsztatów. Zajęcia zostaną podzielone na cztery bloki tematyczne (aktorskie, muzyczne, plastyczne oraz dziennikarskie), podczas których dzieci przygotują wspólną prezentację spektaklu w oparciu o zaplecze techniczne teatru (elementy scenografii, kostiumy, rekwizyty).
W ciągu tygodniowych warsztatów, które będą się odbywać od 2 do 6 lipca w godzinach od 9 do 15, dzieci będą miały ponadto zapewnioną opiekę pedagogiczną oraz medyczną, a także posiłek. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w lokalnej rozgłośni radiowej i redakcji gazety. Opiekę artystyczną nad uczestnikami będą sprawować aktorzy oraz pracownicy Tarnowskiego Teatru.

W ramach podsumowania pierwszej tury warsztatów, 9 lipca, zaplanowano dodatkowo prezentację spektakli przygotowanych przez amatorskie zespoły teatralne. Drugą turę teatralnych półkolonii zaplanowano od 20 do 27 sierpnia.

Zapisy przyjmuje Biuro Organizacji Widowni: promocja@teatr.tarnow.pl, (14) 688 32 87, 784 976 026 . Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia.

Lato w Teatrze – 2012. 

“Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa”

Załączniki