“Tlen” – premiera

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza w piątek 20 grudnia 2013 o godz. 18.00 na premierę spektaklu “Tlen”. Spektakl jest realizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, a wyreżyseruje go Zofia Zoń – aktorka Teatru Solskiego. To jej debiut w roli reżyserki.

Bohaterowie „Tlenu” to w gruncie rzeczy ludzie naszego pokolenia. Zagubieni, niedoskonali, kochający na zabój, zbuntowani, ścierający się z brutalną rzeczywistością – podkreśla Zosia Zoń.

Do współpracy przy spektaklu zaproszony został Jakub Węgrzyn – pochodzący z Nowego Sącza aktor, slamer i poeta w jednym. Tomasz Gawroński jest odpowiedzialny za stroną wizualną spektaklu, a z kolei Piotr Czarniecki przygotował oprawę muzyczną.

„Tlen” Iwana Wyrypajewa, rosyjskiego aktora, reżysera i dramaturga, to opowiedziana biblijnym językiem i pełna erudycyjnych odwołań historia z moskiewskiej komunałki. To dziesięć skomponowanych z wyczuciem absurdu i paradoksu sekwencji. Oryginalność dramaturgicznego pomysłu polega na tym, że aktorzy prowadzą rozmowę z publicznością za pomocą hip-hopowych deklamacji zrytmizowanej prozy. To w niej zawarte są rozważania – podane przez autora jasno i wprost, do tego lekko, dowcipnie i zgrabnie – na tematy moralne, egzystencjalne, społeczne i polityczne. Wyrypajew nie oszczędza nikogo: poddaje krytyce życie wielkomiejskich aglomeracji, dosadnie ośmiesza salony nowobogackich. Głównym spoiwem tego klarownego i mocnego dramatu jest tytułowy tlen, którego poszukują bohaterowie – On i Ona. Tlen jest dla „okrutnych” dekadentów nośnikiem wolności i miłości, dlatego walczą o tę wyzwalającą substancję.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/tlen-1385995812.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki