Teatr przyjazny seniorom

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie został wyróżniony certyfikatem “Miejsce przyjazne seniorom”. Wręczenie certyfikatu odbyło się 1 października podczas uroczystej gali organizowanej z okazji Dnia Tarnowskiego Seniora.

W konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa wyróżnione zostały miejsca najbardziej przyjazne Seniorom na mapie Tarnowa. Przyjazne w rozumieniu takie, które dysponują wachlarzem usług i świadczeń odpowiadających potrzebom seniorów.

Od wielu lat Teatr im. Ludwika Solskiego zaprasza osoby starsze do jak najaktywniejszego uczestniczenia w kulturze. Seniorzy to ważna grupa widzów stanowiąca znaczny odsetek klientów Teatru Solskiego, a zarazem bardzo opiniotwórcze środowisko. W związku z zachodzącymi zmianami demograficznymi i społecznymi seniorzy są rosnącą grupą odbiorców oferty Teatru. Jest to powodowane dostępnością większej ilości wolnego czasu, jak i zdolnością do samoorganizacji – podkreśla Karolina Białas z Biura Organizacji Widowni.

W ofercie Teatru Solskiego znajduje się szereg preferencyjnych ulg dla seniorów – m.in. bilety ulgowe dla emerytów i rencistów, bilety grupowe dla słuchaczy Uniwersytetów III Wieku, a także bilety dla osób niepełnosprawnych. Swoją ofertę dla seniorów Teatr stara się promować poprzez kontakt ze stowarzyszeniami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów. Budynek Teatru po zakończonej w 2011 roku modernizacji cechuje zwiększona funkcjonalność i brak barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. To wszystko sprawia, że Teatr jest miejscem przyjaznym seniorom.

Dodatkowe informacje o ofercie dla seniorów można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni codziennie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00 lub telefonicznie (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: k.bogusz@teatr.tarnow.pl.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

fot. Paweł Topolski

Załączniki