“Kolega Mela Gibsona” w Koszalinie i Wrocławiu

Październik zapowiada się dla Teatru Solskiego wyjazdowo i festiwalowo. A to za sprawą spektaklu “Kolega Mela Gibsona”, który zostanie wystawiony w Koszalinie i Wrocławiu podczas tamtejszych festiwali monodramu.

W najbliższy weekend (11-12 października 2013) w Domku Kata, w siedzibie Teatru Propozycji “Dialog” w Koszalinie odbędzie się najmłodszy i najmniejszy festiwal monodramu – Koszalińskie Dni Monodramu. W drugim dniu przeglądu rozegrany zostanie turniej debiutanckich monodramów.

Z kolei tydzień później – w dniach od 18 do 21 października 2013 we Wrocławiu odbędzie się jeden z najstarszych festiwali monodramu – 47. Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. WROSTJA to najstarszy festiwal monodramu na świecie, organizowany we Wrocławiu od 1966 roku.

W trakcie ich trwania będzie można zobaczyć Jerzego Pala, który zaprezentuje tekst Tomasza Jachimka.

Do prezentacji festiwalowych przygotowuję się już od blisko 3 tygodni – to czas intensywnej pracy nad postacią którą gram – mówi Jerzy Pal. Mam nadzieję że Feliks Rzepka, czyli Ja, oraz Monica Bellucci, o której będę opowiadał przypadną do gustu zarówno wrocławskiej jak i koszalińskiej publiczności.

Przypomnijmy, że monodram Tomasza Jachimka “Kolega Mela Gibsona” w reż. Tomasza Piaseckiego, to relacja aktora Feliksa Rzepki, opowiadającego o swej wyboistej drodze artystycznej i życiowej, w której otarł się o wielkość (tytułowa, entuzjastycznie przyjęta rola w klasycznej sztuce “Cyrano de Bergerac”), ale i doznał bolesnego upadku (nieudany napad na kantor). Premiera sztuki w Tarnowie odbyła się 4 września 2011 roku.

Prezentacja tarnowskiego monodramu podczas koszalińskiego festiwalu odbędzie się w sobotę 12 października o godz. 19.00. Z kolei w niedzielę 20 września o godz. 17.15 Jerzy Pal wystąpi na deskach wrocławskiej PWST.

Życzymy powodzenia!

Załączniki