OFK TALIA 2013 oficjalne wyniki

PROTOKÓŁ:
Jury XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 21 do 30 września 2013 r. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące w składzie:

– Dorota Kamińska – Przewodnicząca
– Julia Mark
– Łukasz Drewniak
– Michał Smolis

Po obejrzeniu dziewięciu przedstawień konkursowych jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii przedstawieniu „Paw Królowej” Doroty Masłowskiej z Narodowego Starego Teatru w Krakowie,
– reżyser, – scenografa,
Jury uznało, że „Paw królowej” jest przedstawieniem najśmieszniejszym, najmądrzejszym, najbardziej nowatorskim i najlepiej zagranym.

Jury przyznaje również trzy równorzędne nagrody aktorskie – każda w wysokości 3 tysięcy złotych:
– Przemysławowi Buksińskiemu za błyskotliwe prowadzenie improwizacji scenicznych w przedstawieniu „Czarna Talia, czyli na granicy rozsądku”
– Łukaszowi Chrzuszczowi za twórczą kontynuację postaci Obywatela Piszczyka w przedstawieniu „Piszczyk”
– Piotrowi Polkowi za wyczucie konwencji farsy i precyzyjną, dopracowaną w każdym detalu konstrukcję postaci Franka w przedstawieniu „Jak się kochają w niższych sferach”

Oraz trzy wyróżnienia aktorskie – każde w wysokości 1000 złotych:
– Matyldzie Baczyńskiej za odważne połączenie żywiołowości i psychologii postaci w roli Catherine Givings w przedstawieniu „W pokoju obok”
– Monice Wencie – Hudziak za nutę szaleństwa i wyczucie scenicznego absurdu w roli Sabriny Daldry w przedstawieniu „W pokoju obok”,
– Michałowi Czadernie za dojrzałość i świadomość sceniczną w przedstawieniu dyplomowym „Love & Information”