Solski na ludowo

W ramach cyklu „Solski o… Aktorzy śpiewają” tym razem na ludowo. Zakończenie wakacji oraz Festiwal Konfitur w Stobiernie koło Dębicy ubarwią swoim występem aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego.

Z przymrużeniem oka, a jednak w odwołaniu do tradycyjnych utworów pochodzących z małopolski aktorzy Solskiego uświetnią Festiwal o kilkuletniej tradycji. W repertuarze znajdą się m.in. „Na sianeczku sianie” czy „Hej baby”. Monika Wenta-Hudziak, Zofia Zoń, Piotr Hudziak i Kamil Urban przy akompaniamencie Bartka Szułakiewicza i Tomasza Borucha, w strojach ludowych i chłopskich nawiązujących do stylu małopolskiego będą bawić publiczność z Podkarpacia. Już jakiś czas temu zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym przedsięwzięciu. Ale to dzięki dofinansowaniu z Urzędu Małopolskiego możemy zrealizować pomysł o promocji naszego województwa na pobliskim Podkarpaciu – mówi Krzysztof Bogusz szef promocji Solskiego.

Podczas Festiwalu odbędą się konkursy na najlepsze potrawy regionalne, gry i zabawy dla najmłodszych, zaś występ tarnowskiego teatru o godz. 16.00.

Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Załączniki