Lucynda w objeździe

Dwukrotnie – w Dworku Gościnnym w Szczawnicy i na Zamku Lubomirskich w Wiśniczu – zagości spektakl „Piękna Lucynda”. To element projektu Tarnów Stolicą Komedii, który zakłada prezentację spektakli Solskiego poza własną siedzibą. Ostatni weekend sierpnia może okazać się miłym teatralnym pożegnaniem wakacji. Wejściówki w Biurze Organizacji Widza w teatrze.

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć nasze spektakle poza nasza sceną. Ostatnie dni wakacji to także szansa, by wybrać się na jednodniową wycieczkę nieopodal Tarnowa – podkreśla Rafał Balawejder, dyrektor teatru Szczególnie wizyta na malowniczym zamku w Nowym Wiśniczu może stać się niezapomnianym wrażeniem. Sala balowa tej barokowej rezydencji rodu Lubomirskich stworzy naturalną scenografię dla naszych rozśpiewanych aktorów.

Niemniej interesujący będzie wyjazd do Szczawnicy, uzdrowiska oddalonego od Tarnowa o zaledwie sto kilometrów (2 godz. jazdy samochodem). W zmodernizowanym Dworku Gościnnym, perle architektonicznej miejscowości, w komfortowych warunkach posłuchać będzie można zabawnych piosenek w wykonaniu Zofii Zoń, Kingi Piąty, Kamila Urbana czy Ireneusza Pastuszaka.

Czy młoda wdowa Lucynda, która ma dwóch adoratorów (podupadającego finansowo Hrabiego Adama oraz bogatego Magnata Faworskiego) zdecyduje się na zamążpójście? Panowie usilnie starają się o rękę Lucyndy, prześcigają się w uwodzeniu i obdarzają licznymi podarunkami. Którego z nich wybierze Lucynda?

Spektakle „Pięknej Lucyndy” zobaczą Państwo:

– 24 sierpnia na zamku w Wiśniczu o godz. 18.00
– 25 sierpnia w Dworku Gościnnym w Szczawnicy o godz. 19.00

Wejściówki na pokaz w Nowym Wiśniczu można rezerwować pod adresem: k.bogusz@teatr.tarnow.pl lub osobiście odebrać w Biurze Organizacji i Promocji Teatru.

Bilety na pokaz w Szczawnicy do nabycia w biurze Thermaleo Sp. z o.o., Plac Dietla 7 – Szczawnica, lub pod numerem telefonu (18) 540 04 00 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00- 17.00 oraz w dniu koncertu w Dworku Gościnnym od godz. 10.00.

Spektakle zaprezentowane zostaną w ramach realizacji projektu „Tarnów stolicą komedii” współfinansowanego ze środków UE w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Gminy Miasta Tarnowa.

Mecenasem projektu jest PGNiG SA.

Załączniki