Salon poezji wraca do Solskiego

Na początek poezja Wisławy Szymborskiej w interpretacji aktorek Tarnowskiego Teatru oraz spotkanie z Jerzym Illgiem redaktorem naczelnym ZNAKu.

Po ponad trzyletniej przerwie Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie wraz Tarnowskim Teatrem powraca do współorganizacji Salonów Poezji, które w ubiegłych latach cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Tarnowian. Z powodu modernizacji budynku teatru wspólne przedsięwzięcie jakim były Salony Poezji zostało zawieszone.

Bardzo się cieszę, że biblioteka zamierza kontynuować ten cykl. Poezja Wisławy Szymborskiej zasługuje by ją prezentować w każdej nadającej się ku temu okoliczności – mówi Rafał Balawejder dyrektor Solskiego.

Już w najbliższą niedzielę usłyszymy wiersze Wisławy Szymborskiej w interpretacji Kingi Piąty i Zofii Zoń, które można zobaczyć spektaklu  „Trzy siostry”. Utwory zaczerpnięto z tomików: “Poezje”, “Wszelki wypadek”, “Dwukropek”, “Rymowanki dla dużych dzieci”, a także z ostatniego zbioru “Wystarczy”. Gościem specjalnym Salonu będzie Jerzy Illg – krytyk literacki, wydawca, redaktor naczelny wydawnictwa ZNAK, który podzieli się z publicznością wspomnieniami o niedawno zmarłej Noblistce. Zaś oprawę muzyczną na gitarze klasycznej przygotuje Karol Mach.

„Szymborska: Kontrasty” 13 maja, godz. 11.00 , Foyer Tarnowskiego Teatru, wstęp bezpłatny.

Salon organizowany jest w ramach projektu “Salony Poezji” finansowanego z budżetu Miasta Tarnowa.

Załączniki