Gdzie są Żydzi z Goldhammera?

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprasza mieszkańców Tarnowa – i nie tylko – do dzielenia się swoimi wspomnieniami na temat tarnowskich Żydów.

Czy wiesz, że przed wojną 45 % mieszkańców Tarnowa było Żydami? Czy wiesz, że mieszkali tu od XV wieku? Chodzili tymi samymi ulicami, co Ty, oddychali tym samym powietrzem? Może mieszkasz w kamienicy, z którą związana jest ciekawa historia lub legenda? Może przy drzwiach masz mezuzę i nigdy nie wiedziałeś, skąd się tam wzięła? Może Twój dziadek miał przyjaciela Żyda, ale po wojnie nie zobaczył go już nigdy?

Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem napisania tekstu o tym wątku tarnowskiej historii specjalnie dla teatru im. Solskiego – mówi Anna Wakulik, sekretarz literacka teatru. – A ponieważ życie pisze najlepsze scenariusze- chętnie zapoznam się z tymi, które Tarnowianie noszą w pamięci. Spotkajmy się, porozmawiajmy – bo przede wszystkim do tego powinien służyć teatr.

Wspomnienia, refleksje i interesujące wątki związane z historią tarnowskich Żydów prosimy przesyłać na adres a.wakulik@teatr.tarnow.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny: 784 976 027.

 

Załączniki