4 Tarnowska Wiosna Jazzowa

W dniach 17 i 18 maja, odbędzie się w Tarnowie kolejna,  4 już edycja Tarnowskiej Wiosny Jazzowej. Pierwszego dnia usłyszymy w Tarnowskim Teatrze  Jazz Band Ball Orchestra, który w tym roku świętuje 50 lat istnienia. Zespołowi będzie towarzyszyć Zbigniew Wodecki i Harmonia Garden z Węgier.

Dawno, dawno temu, na początku lat sześćdziesiątych studenci krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej założyli zespół. Tak zaczynałaby się bajka o jedynym europejskim zespole jazzowym, który koncertując w kraju i poza jego granicami, wygrywając festiwal jazzowy za festiwalem trafia do Stanów Zjednoczonych i odnosi tam prawdziwie oszałamiający sukces”  –  tym zespołem jest Jazz Band Ball Orchestra, który cieszy swoją muzyką miłośników jazzu już od 50 lat. W czwartek 17 maja, o godz.19.00, JBBO zagra jubileuszowy koncert na Dużej Scenie Teatru, przedstawiając swoje utwory łączące tradycyjny jazz z elementami m.in. swingu, boogie i bluesa. Podczas koncertu  wystąpi również wspomniany wcześniej Zbigniew Wodecki oraz zespół Harmonia Garden. Muzyka tej węgierskiej grupy, przywołuje na myśl ogród, w którym odnajdują się  dźwięki czardaszu, bossa novy, jazzu, swingu i tanga.

W drugi dzień Tarnowskiej Wiosny Jazzowej, 18 maja będzie można usłyszeć Funny  Fellows ze Słowacji i zespół Leliwa Jazz Band.  Muzycy rozpoczną występ o godz. 20.00 w Club Bombay Music w Tarnowie.

Bilety na koncert 17 maja w cenie 30 zł do nabycia w Tarnowskim Teatrze (14 688 32 87, kom. 784 976 026, e-mail: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl) oraz przez Internet www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr.

Tarnowska Wiosna Jazzowa to projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.