Pojedynek prawie w samo południe

Do niezwykłego pojedynku dojdzie 20 marca przed południem – Słońce zmierzy się z Księżycem, by po kilkuminutowej walce zwyciężyć i cieszyć nas ponownie swym blaskiem. Jeszcze kilkaset lat temu u naszych przodków zaćmienie słońca wzbudziłoby zabobonny strach. 

Zaćmienie Słońca które nastąpi w pierwszy dzień astronomicznej wiosny jest okazją do promocji Tarnowskiego Teatru.
– Doskonałym miejscem do obserwacji zaćmienia będą schody przed teatrem – zachęca Rafał Balawejder dyrektor naczelny Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. – Możemy liczyć również na drobny akcent teatralny – scenę pojedynku Księżyca i Słońca przedstawi młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Szczepanika. Na scenie Solskiego możemy ich spotkać, gdy statystują w spektaklu “Skąpiec”.
– Zapraszamy do obserwacji w okresie największego przysłonięcia tarczy słonecznej – od godz. 10.30 do godz. 11.15. Dla osób które skorzystają z naszej propozycji czeka 20 zaproszeń do naszego teatru. Do niefachowej obserwacji możemy wykorzystać folię myralową lub zwykłą szybkę spawalniczą, którą można kupić w sklepach technicznych – dodaje Krzysztof Bogusz z Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego.

Aktualne prognozy długoterminowe wskazują, że będą dobre warunki do obserwacji. Grzechem będzie nie skorzystać z takiej okazji! Zwłaszcza, że do całkowitego zaćmienia Słońca, które będzie można oglądać w naszym kraju dojdzie dopiero za… 120 lat.

Załączniki