Festiwal Funduszy Europejskich w Teatrze Solskiego

Pierwszy weekend wiosny świadczy tylko o jednym – wielkimi krokami zbliża się Festiwal Wstęp Wolny Funduszy Europejskich. To znak, że Małopolska myśli o kulturze, ale też o każdym mieszkańcu. 

Coś dla siebie znajdą tu mali, nieco więksi i całkiem duzi amatorzy wydarzeń kulturalnych. Kilkanaście małopolskich miast wytoczyło ciężkie działa przeciwko zimowej nudzie i monotonii. 

Łącznie w Województwie Małopolskim aż 35 instytucji z 14 miast i miejscowości otwiera swoje wnętrza dla mieszkańców regionu w dniach 20-22 marca br. Wśród nich m.in. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć go od kulis oraz otrzymać darmowe bilety na spektakle dla dorosłych. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w małopolskich obiektach kultury, które uzyskały unijne dofinansowanie.

Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać informacje nt. Funduszy Europejskich na specjalnym stoisku informacyjnym. 

W okresie od maja 2009 roku do kwietnia 2011 trwała przebudowa siedziby głównej tarnowskiego teatru realizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Po modernizacji teatralny budynek zyskał zupełnie nową, przeszkloną elewację od strony ulicy Mickiewicza. Zmienił się układ niektórych pomieszczeń teatralnych. Na dużej widowni na widzów czekają nowe fotele. Znalazły się także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Widownia teatralna przybrała kształt amfiteatralny – od poziomu zerowego do najwyższego miejsca jest różnica ponad czterech metrów – co znacznie poprawiło komfort oglądania spektakli. Łączna wartość projektu modernizacji Tarnowskiego Teatru wyniosła ok. 15 mln złotych. Połowa tej sumy to środki unijne w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, druga część to wkład Gminy Miasta Tarnowa.

Oferta Teatru Solskiego w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich

Zwiedzanie teatru z przewodnikiem w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie (wraz z przewodnikiem co pół godziny będzie można zobaczyć, co kryje się za kulisami tarnowskiego teatru. )

Godziny zwiedzania:
– 20 marca 2015, godz. 15:00 – 18:00
– 21 marca 2015, godz. 15:00 – 18:00

Dodatkowe informacje w Biurze Promocji i Organizacji Widowni Teatru im. Ludwika Solskiego (ul.Mickiewicza 4; 33-100 Tarnów), tel. 14 688 32 87, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki