Złota Róża dla Rafała Balawejdera

Rafał Balawejder, dyrektor naczelny Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie został laureatem Złotej Róży. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest od ośmiu lat przez czytelników oraz kapitułę Tygodnika TEMI, najważniejszego czasopisma regionu tarnowskiego.

Wyniki plebiscytu są wypadkową głosowania Czytelników, zaproszonych do współpracy przy plebiscycie tarnowskich dziennikarzy oraz głosów redakcji TEMI. Nagrody trafiają do osób i instytucji za najbardziej znaczące dokonania we wszystkich dziedzinach życia społecznego w mijającym roku. W tym roku Złote Róże trafiły do: Krzysztofa Drwal, Krzysztofa Głomba oraz Rafała Balawejdera. Dyrektor naczelny Solskiego otrzymał nagrodę za ustabilizowanie sytuacji w teatrze, dobry poziom i bogatą ofertę sceniczną, dostosowaną do oczekiwań wszystkich środowisk. Zaś sam Rafał Balawejder powiedział:

To nagroda dla całego zespołu Teatru, pracowało na nią ponad sześćdziesiąt osób – Zwracając również uwagę na potrzeby finansowe instytucji kultury.

To nie jedyny akcent tarnowskiego teatru podczas Gali wręczenia nagród tygodnika TEMI. Matylda Baczyńska, aktorka Solskiego przy akompaniamencie Piotra Niedojadło brawurowo zaśpiewała m.in. „Na zakręcie” Agnieszki Osieckiej.

Przypomnijmy. Rafał Balawejder od 2008 roku związany jest z tarnowską sceną, a od 4 lat pełni funkcję dyrektora naczelnego. W tym czasie pozyskał, m.in. fundusze europejskie na festiwale: Cztery Talie Roku, Tarnów Stolicą Komedii, środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz województwa małopolskiego na wydarzenia teatralne i doposażenie techniczne scen teatru. Jako dyrektor teatru dał się poznać jako sprawny menadżer, podchodzący ze zrozumieniem także do potrzeb innych instytucji i stowarzyszeń. Liczba widzów teatru wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu do roku 2007.

Załączniki