Mikołajkowo i tradycyjnie

Dzieci z niecierpliwością oczekują już wizyty Świętego Mikołaja. Dla rodziców, którzy zastanawiają się jeszcze nad prezentem dla swoich pociech – Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie ma propozycje.

W sobotę 7 grudnia o godz. 17.00 oraz w niedzielę 8 grudnia o godz. 15.00 oraz 17.00 na Dużej Scenie wystawiany zostanie spektakl “Księga lasu”. To teatralno-muzyczna baśń dla najmłodszych podkreślająca potrzebę czułości i troskliwości w kontakcie człowieka z naturą i zwierzętami.

Dodatkowo dla młodszych i nieco starszych gości będą czekały atrakcje, które urozmaicą to sobotnie popołudnie. Zapewni je Stowarzyszenie Dobrej Nadziei w Krakowie, wspólnie z punktem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Tarnowie, w ramach projektu Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W godzinach od 15.30 do 20.00 odbędzie się Festiwal i Targi Ekonomii Społecznej pt.: „Ekonomia Społeczna z tradycją”.

W ramach Festiwalu będzie można wspólnie pośpiewać kolędy z zespołem folkowym „Kumoterki i Kumotry”, a także spróbować potraw tradycyjnych przygotowanych przez między innymi Koło Gospodyń Wiejskich “Włościanki” z Łoniowej.

Dodatkową atrakcją będzie prezentacja rękodzieła ludowego związanego z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto dla najmłodszych zostaną zorganizowane zabawy z nagrodami, a największą frajdę sprawi – możliwość uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych. Na Targach wystawione zostaną podmioty ekonomii społecznej z terenu subregionu tarnowskiego.

Poprzednie dwa Festiwale cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że i tym razem zechcą Państwo spędzić z nami ten przedświąteczny czas, w którym będzie można zagłębić się w tradycję Bożego Narodzenia. Festiwal i Targi to znakomita okazja do poznania idei ekonomii i przedsiębiorczości społecznej w regionie. – mówi koordynatorka subregionu Anna Krakowiak-Rusocka.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki