Teatr-Tarnow-dyrektor-artystyczna-Matylda-Baczynska-fot.-Pawel-Topolski-czerwiec-2020

Matylda Baczyńska nową dyrektor artystyczną tarnowskiego teatru

Doskonale znana tarnowskiej widowni aktorka Matylda Baczyńska zastąpi Marcina Hycnara, który po trzech latach żegna się ze stanowiskiem dyrektora artystycznego tarnowskiego teatru.

Matylda jest absolwentką krakowskiej PWST, od 2011 roku jest etatową aktorką tarnowskiego teatru, w którym stworzyła wiele niezapomnianych ról. Otrzymała m. in. Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut teatralny, indywidualnych nagrodę aktorską 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, wyróżnienia na Festiwalu Komedii Talia oraz w konkursie Klasyka Żywa. 

Chciałabym bardzo podziękować dyrektorowi naczelnemu za propozycję objęcia tego stanowiska i dyrektorowi Hycnarowi za ogromną pomoc i podzielenie się ze mną doświadczeniem, które zdobył na tym stanowisku. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować pracę, którą Marcin zaczął i frekwencja w teatrze będzie stale rosła. Ogromnie się cieszę, że tak trudny obowiązek przyjdzie mi spełniać w mieście, w którym Teatr jest bardzo ważnym miejscem, mieście, w którym każdy wie, gdzie jest teatr i co można w nim zobaczyć – mam nadzieję, że uda mi się tę sytuację utrzymać. – mówi nowa dyrektor artystyczna.

Bardzo dziękujemy dyrektorowi Hycnarowi za trzy lata owocnej pracy, a nowej pani dyrektor życzymy wielu sukcesów i satysfakcji.

Fot. Paweł Topolski