“Kolega Mela Gibsona” na II OSTJA „SOLO“

Jerzy Pal z Teatru im. Solskiego zaprezentuje monodram Tomasza Jachimka podczas II Olsztyńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora „SOLO”.

SOLO, czyli II OLSZTYŃSKIE SPOTKANIA TEATRÓW JEDNEGO AKTORA, to nie tylko konkurs, w którym prezentują się zawodowi aktorzy i aktorzy teatrów niezależnych, ale również pokazy spektakli mistrzowskich, oraz okazja do rozmów kuluarowych i dyskusji.

Bardzo się cieszę z tego zaproszenia – mówi Jerzy Pal. – Jest to kolejna, festiwalowa prezentacja tego monodramu w moim wykonaniu poza Tarnowem. Mam nadzieję że Feliks Rzepka, czyli Ja, oraz Monica Bellucci, o której będę opowiadał spodoba się widzom olsztyńskiego festiwalu.

Monodram Tomasza Jachimka “Kolega Mela Gibsona” w reż. Tomasza Piaseckiego, to relacja aktora Feliksa Rzepki, opowiadającego o własnej wyboistej drodze artystycznej i życiowej, w której to otarł się o wielkość (tytułowa, entuzjastycznie przyjęta rola w klasycznej sztuce “Cyrano de Bergerac”), ale i doznał bolesnego upadku (nieudany napad na kantor). Konwencja komediowa okazała się trafioną formą do podjęcia próby wyrażenia gorzkiej prawdy o człowieku i jego słabościach. Premiera sztuki w Tarnowie odbyła się 4 września 2011 roku.

Prezentacja tarnowskiego monodramu podczas olsztyńskiego festiwalu: 21 lutego (piątek) o godz. 18.30 w Kamienicy Naujackiej.

Załączniki