Teatry nieinstytucjonalne na start

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji Przeglądu „Przedmieście” realizowanego w ramach projektu „Tarnów stolicą komedii”. Organizatorem jest tarnowski Teatr w partnerstwie z Teatrami w Lublinie, Bydgoszczy, Wrocławiu i Olsztynie.

W ostatni weekend marca, na deskach tarnowskiej sceny, będzie można zobaczyć cztery najlepsze spektakle komediowe, przygotowane przez teatry nieinstytucjonalne z nurtu teatru improwizacji, rekrutowane z całej Polski. Koordynatorzy regionalni ze zgłoszonych i rekomendowanych spektakli wybiorą jedną grupę, która będzie reprezentować swój region podczas Przeglądu w Tarnowie. Formuła Przedmieścia zakłada udział najlepszego i najzabawniejszego spektaklu wyłonionego w Przeglądzie w jesiennej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia.

Zachęcam grupy teatralne do zgłaszania się do Przedmieścia. Nagroda w postaci udziału w tarnowskiej Talii będzie dla zespołu dużą nobilitacją. W roku ubiegłym Przemysław Buksiński z Teatru Improv No Potatoes z Lublina został wyróżniony przez jury Talii, w skład którego wchodzili miedzy innymi Dorota Kamińska i Łukasz Drewniak – mówi Rafał Balawejder dyrektor tarnowskiej sceny i pomysłodawca projektu Tarnów stolicą komedii. 

Regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej tarnowskiego teatru oraz partnerów.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013

Regulamin – pliki do pobrania <==

foto Paweł Topolski. Tear Teatr Improv NoPotatoes z Lublina

Załączniki