Aktor tarnowskiego teatru nagrodzony

Tarnowska realizacja tekstu Tomasza Jachimka obecna jest w repertuarze teatru Solskiego od 2011 roku. Wyróżnienia i zaproszenie na inne przeglądy trafiły do Jerzego Pala już podczas jesiennych występów z „Kolegą Mela Gibsona” we Wrocławiu, na najstarszym festiwalu monodramu WROSTJA oraz pierwszej edycji koszalińskich spotkań monodramu. Zaś na drugiej edycji SOLO, Jerzy Pal otrzymał nagrodę indywidualną od prof. Bohdana Głuszczaka.

Cieszę się że historia Feliksa Rzepki i jego miłości do Moniki Belucci jest doceniania przez publiczność i jurorów w całym kraju. Bardzo lubię mierzyć się z tą postacią, zwłaszcza, że jest tak daleka od mojego charakteru, bo chyba nie jestem takim próżnym kabotynem … cenię sobie doświadczenie jakie zdobyłem na scenach podczas mojej trzydziestoletniej pracy i szanuję kolegów z którymi przyszło mi przez te lata pracować – mówi Jerzy Pal.

Kolejne podboje „Kolegi Mela Gibsona”, czyli Feliksa Rzepki, w tej roli Jerzy Pal już w sierpniu na Helu oraz w listopadzie w Toruniu.

Jerzy Pal jest absolwent Szkoły Teatralnej przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (był na roku z Danutą Stenką) i wydziału Teatrologii w PWST w Warszawie. Na początku lat osiemdziesiątych debiutował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w spektaklu „Szewcy” – Witkacego ( reż. M. Kochańczyk). Związany był również z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Satyry „Maszkaron”, Ludowym w Krakowie oraz Nowym w Łodzi. Zagrał w kilkunastu serialach telewizyjnych („Faceci do wzięcia”, „Klan”, „M jak miłość”, „Plebania”, „Majka”, „Julka”, „Prawo Agaty”), czterdziestu paru reklamach telewizyjnych, teledyskach muzycznych, filmach (ostatnio jako dyrektor szkoły w „Papuszy”, reż. J.Kos-Krauze, K.Krauze). Do zespołu tarnowskiego teatru dołączył w 2011 roku. Aktualnie na deskach Solskiego można go zobaczyć w: „Powrocie krasnoludków”, „Lokomotywie II”, „Babcia mówi pa pa”, „Pięknej Lucyndzie”, „W pokoju obok”, „Trzech siostrach”, „Makbecie”, „Szwejk. Na tyłach”, „Koledze Mela Gibsona”, „Bracie naszego Boga”, a już 22 marca będzie go można zobaczyć w najnowszej premierze „Jakobi i Leidental” Hanocha Levina w reżyserii Małgorzaty Warsickiej.

Foto Paweł Topolski

Załączniki