Herbert w podróży

Już we wtorek Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie przyłączy się do ogólnopolskiej akcji społecznej pt. „Czytam w podróży… Herberta”. Miłośników poezji Herberta spotkać będzie można o godz. 15.33  w autobusie tarnowskiego MPK na linii  9. Aleksander Fiałek oraz Monika Wenta przeczytają wiersze i fragmenty twórczości autora „Pana Cogito”.

Akcja jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Projekt „Czytam w podróży… Herberta” stawia sobie za cel nie tylko upowszechnienie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także popularyzację czytelnictwa w ogóle. Podróż, nawet krótka, jak codzienny przejazd środkami komunikacji do pracy lub szkoły, to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich.

Przyłączamy się po raz kolejny do akcji pokazując mniej znane oblicze Herberta – mówi Rafał Balawejder, dyrektor Solskiego. – Do zobaczenia na trasie!

Partnerami ogólnopolskiej akcji są Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Czytanie rozpocznie się 24 marca o godz. 15.33 w autobusie linii nr 9 (na trasie z Nowego Szpitala do Mościc). Wspólna akcja – to jeden z elementów stałej współpracy pomiędzy Teatrem Solskiego oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Tarnowie.