“Dotknij Teatru”… w Tarnowie

“Dotknij Teatru”, to ogólnopolski projekt organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Po raz drugi w akcji bierze udział również Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Co zobaczą widzowie w Tarnowie?
Spektakl KAJZAR. ODYSEJA 1982
28 marca godz. 18.00 – pokaz przedpremierowy
31 marca godz. 18.00 – premiera studencka
Na hasło “Dotknij Teatru” można zakupić bilety w promocyjnej cenie 15 zł od osoby.

“Kajzar. Odyseja 1982” to spektakl oparty na twórczości dramatopisarza, reżysera i performera, urodzonego na Śląsku Cieszyńskim, zmarłego w 1982 roku – Helmuta Kajzara.
W Odysei 1982, konkretno-poetyckiej opowieści o pamięci i zapominaniu rozpisanej na 9 aktorów, podejmiemy próbę rekonstrukcji świata pisarza, powołując do życia fikcyjną postać, Odysa, który mówi o sobie:

– Urodziłem się i wychowałem na pograniczu, pograniczu państw, języków, kultur, wojny i pokoju. To zawieszenie – między – jest stygmatem nie do usunięcia.

W wieku dojrzałym, bohater, twórca teatralny, mąż i niepewny swej tożsamości kochanek, udaje się w wewnętrzną podróż do rodzinnych stron, próbując podsumować dotychczasowe życie.

Spotkanie z aktorami i twórcami
Po wtorkowym spektaklu “Kajzar. Odyseja 1982” odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu, aktorami oraz Jakubem Porcarim – dyrektorem artystycznym Teatru Solskiego. 
Dyskusja rozpocznie się ok godz. 19:30 w foyer Teatru.
Osoby które nie będą mogły w tym dniu przybyć do teatru zapraszamy do obejrzenia transmisji on-line z premiery studenckiej – bowiem kamera będzie towarzyszyć widzom podczas spotkania. Całość będzie transmitowana i udostępniona na teatralnym kanale yt – https://www.youtube.com/user/TarnowskiTeatr.

Celem akcji “Dotknij Teatru” jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru i widzów. Program zawiera różnorodne działania, m.in. spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty.

Dodatkowe informacje o spektaklu oraz rezerwacje telefoniczne biletów – w kasie teatru, lub telefonicznie tel. 784 976 026 oraz 14 688 32 87. Studenci mogą liczyć na atrakcyjne niespodzianki z okazji premiery studenckiej.

Świętujcie Międzynarodowy Dzień Teatru z nami! Zapraszamy!

==
Przedstawienie powstało w ramach projektu wtw://strefy_kontaktu 2016 realizowanego przez Wrocławski Teatr Współczesny jako część programu Wrocław – Europejska Stolica Kultury.

http://www.wteatrw.pl/index.php/strefy-2016

Załączniki