Ferie zimowe z Teatrem Solskiego

Ferie zimowe w regionie tarnowskim już na półmetku, a z racji wiosennej aury wielu rodziców poszukuje ciekawych propozycji dla swoich pociech.

Teatr Solskiego w Tarnowie przygotował dla starszych i młodszych widzów szereg atrakcji. Oto niektóre z nich.

Spektakle familijne
Szukasz pomysłu na to, by w gronie rodzinnym spędzić wolny czas? Mamy coś dla Ciebie! Bilet rodzinny do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego. W ofercie:
– Mój pierwszy teatr – 24 II. godz. 10.00
To fantazja na temat relacji zwierząt i ludzi. Ucząc się teatru, młodzi będą mogli się aktywnie i inteligentnie pobawić, a dorośli będą mieli szansę zastanowić się nad znaczeniem słowa “bunt”.

– Gdzie jest babcia? – 26, 27 II godz. 10.00 oraz 28 II godz. 15.00 (sobota).
„Gdzie jest babcia?” autorstwa Agaty Biziuk i Agnieszki Makowskiej jest spektaklem familijnym w niebanalny i zabawny sposób poruszającym trudne tematy dorastania oraz odchodzenia.
Bilety familijne w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby – również przez Internet na stronie https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/ .

Dużym zainteresowaniem cieszą się dopołudniowe spektakle teatralne dla młodych widzów. To znakomita okazja do integracji dla dzieci i dziadków, którzy często w tym okresie opiekują się swoimi wnukami – mówi Karolina Białas z Biura Promocji Teatru Solskiego.


Warsztaty stolarskie
Okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu będą z pewnością również jednodniowe warsztaty stolarskie jakie zaplanowano na 27 lutego (piątek) w godz. 9.00-14.00. Program zajęć skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które wezmą udział w warsztatach plastycznych podczas których przygotują pacynki oraz mini scenę dla nich. Całość poprowadzą etatowi stolarze i plastycy Teatru Solskiego. Cena warsztatów to 50 zł. W tej cenie oprócz warsztatów znajduje się również bilet na spektakl “Gdzie jest babcia”. Rezerwacja miejsc w Biurze Promocji i Organizacji Widowni. Ilość miejsc ograniczona.

Zwiedzanie Teatru
Jak powstaje teatr? Kto i jak robi scenografię? Gdzie szyje się kostiumy? W jakich tajemniczych przestrzeniach aktorzy przygotowują się do wyjścia na scenę? Wszystkich ciekawych odpowiedzi na te pytania zapraszamy 23 i 25 lutego o godz. 14.00 na zwiedzanie Teatru Solskiego od zaplecza. Zapisy w Biurze Promocji Solskiego, udział bezpłatny.

Dodatkowe informacje na temat ferii zimowych z Teatrem Solskiego można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl.

Serdecznie zapraszamy!