1 marca “Inny świat” na Placu Sobieskiego

Już w najbliższa niedzielę – 1 marca Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie zaprasza na czytanie fragmentów “Innego świata” Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Aktorów Solskiego – Jerzego Pala oraz Mariusza Szaforza spotkać będzie można o godz. 14.30 w replice tramwaju na placu Sobieskiego.

“Inny świat” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w adaptacji Szczęsnego Wrońskiego to spektakl, którego kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w łagrach sowieckich w Witebsku i Jercewie, to opis brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego i walki o przeżycie i zachowanie ludzkiej godności.

– Termin czytania wspomnień Grudzińskiego został wybrany nieprzypadkowo – 1 marca przypada bowiem Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wielu żołnierzy AK już po wojnie trafiło do sowieckich łagrów. Z kolei na 15 marca została zaplanowana premiera spektaklu “Inny świat” – mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny Teatru Solskiego.

Podczas czytania na Placu Sobieskiego będzie można również spotkać przedstawicieli Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16. Pułku Piechoty działającej przy Polskim Towarzystwie Historycznym „Sokół – Świat Pracy”. Członkowie tej grupy starają się popularyzować historię Wojska Polskiego, w tym także żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Czytanie rozpocznie się 1 marca o godz. 14.30 w tramwaju zlokalizowanym na placu Sobieskiego w Tarnowie.

Zapraszamy!

Załączniki