Dzień Kobiet w tarnowskim teatrze

8 marca zbliża się już wielkimi krokami! Z tej okazji panowie z pewnością zastanawiają się co zaproponować z tej okazji swoim partnerkom. Z pomocą przychodzi im Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, który przygotował z tej okazji kilka ciekawych propozycji. Będzie muzycznie, komediowo, ale i nie zabraknie czasu na refleksję.

Pierwsza propozycja to farsa – “Czego nie widać”, która będzie można obejrzeć od 7 do 9 marca o godz. 18.00 na Dużej Scenie. Premiera tego niezwykle zabawnego spektaklu odbyła się Teatrze Solskiego w 2011 roku, i od tego momentu cieszy się on niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego -„Czego nie widać” to dwie i pół godziny doskonałej zabawy i oczyszczającego śmiechu. Błyskotliwa i dynamiczna farsa wykorzystuje klasyczny motyw teatru w teatrze. Poznajemy zespół aktorski, który pracuje nad premierą sztuki „Co widać”. Nieustanne trudności wywołują całą lawinę komplikacji, które wzmagają się w drugim akcie, kiedy to samo przedstawienie, znane nam już z aktu pierwszego, oglądamy od strony kulis. Pozwala nam to na zderzenie perypetii scenicznych postaci z prywatnymi perypetiami aktorów, które stają się nieustannym źródłem komizmu. W sztuce Frayna, wyreżyserowanej przez Jana Tomaszewicza, występuje niemal cały zespół tarnowskiego teatru. 

Kolejna propozycja to sztuka Agnieszki Osieckiej „Apetyt na czereśnie”. Muzyczna opowieść o związku jednej pary – bolesna i pełna humoru zarazem analiza relacji damsko – męskich spotkała się z uznaniem tarnowskiej publiczności. On i Ona wspominają dobre i złe chwile związku, który właśnie zakończyli. Czy było warto? Czy tych dwoje było dla siebie stworzonych? Zabrakło im chęci i energii na bycie razem, a może tak właśnie miało być? Spektakl prezentowany na scenie foyer – 6 marca godz. 18.00 oraz 7 i 8 marca 0 godz. 21.00.

Ostatnia z propozycji jest nieco bardziej refleksyjna. “Konstelacje” to rzecz o miłości, także o śmierci, ale przede wszystkim jednak o miłości, która jeśli jest wystarczająco głęboka i prawdziwa może zwyciężyć i śmierć. Ta kameralna sztuka o głębi tragedii antycznej jest więc świetnym teatralnym tworzywem zarówno dla reżysera jak i aktorów. Spektakl prezentowany na Scenie Underground – 6 oraz 9 marca o godz. 21.00.

Aby podkreślić charakter wieczoru – 8 marca, każda pani, która wybierze się do teatru, otrzyma w kasie upominek – tradycyjnego czerwonego goździka. Przygotowany został także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – dodaje Krzysztof Bogusz kierownik Biura Promocji i Organizacji Widowni Teatru Solskiego. 

Dodatkowe informacje na www.teatr.tarnow.pl. Rezerwacja biletów – codziennie od 8.00 do 17.00 w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87.

Serdecznie zapraszamy!