Danuta W. w Teatrze Solskiego

“‘Danuta W.” z rolą tytułową w wykonaniu Krystyny Jandy to spektakl który zobaczymy 4 lutego 2013 r. o godz. 18.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

“Danuta W.” to jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych i towarzyskich w Polsce w 2012 roku. Scenariusz monodramu oparty został na autobiograficznej książce Danuty Wałęsy “Marzenia i tajemnice”. Książka wydana przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa okazała się wydawniczym hitem. 

W odważnej i przejmującej autobiografii autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi – jak zawsze naturalna i silna – zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Książka Marzenia i tajemnice, wydana jesienią ubiegłego roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Danuta Wałęsa przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. Czytelniczki odnajdują w niej swoje losy i idą za głosem Autorki. To zaskakujące zjawisko kulturowe, które wciąż żyje.

W roli Danuty Wałęsy zobaczymy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:

– Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski w tle, to jedno w największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet.

Bilety dostępne są w kasie Teatru. Można je również zakupić przez internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/danuta-w—teatr-polonia-1355259549 . Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87, tel/ kom. 784 976 026.

Załączniki