„Babcia mówi pa, pa” – premiera w maju 2012

Jak poradzić sobie z odejściem osoby, która rozumiała nas w pół słowa? Jak odnaleźć babcię, która pewnego dnia po prostu znika – i ani rodzice, ani zabawki nie są w stanie powiedzieć, co się stało? 

Czy Krzyś odnajdzie babcię? Czy rodzice staną na wysokości zadania i zmierzą się z tym, że babcia „powiedziała pa, pa”? I co do tego wszystkiego ma Komandos, Miś, Owieczka i Lalka…?

Spektakl w reżyserii Agaty Biziuk powstaje na podstawie niekonwencjonalnego tekstu autorstwa reżyserki i Agnieszki Makowskiej. Teksty piosenek pisze Malina Prześluga, jedna z najzdolniejszych autorek sztuk dla dzieci, wielokrotnie nagradzana w konkursach dramatopisarskich. Całości dopełni oprawa muzyczna – trzyosobowy, grający na żywo zespół muzyczny.

„Babcia mówi pa, pa” to sztuka w lekki i zabawny sposób mierząca się z ważnymi problemami: odejściem ukochanej osoby, dorastaniem, próbą uświadomienia sobie, skąd się pochodzi i dokąd idzie. W wyczarowanym przez autorki świecie ożywają zabawki, zatrzymany czas siedzi w szafie, Pierrot opowiada o tragedii swojego życia, a babcia przelatuje nad rzeką na paralotni. Wszystko po to, aby Krzyś z małego chłopca stał się dużym chłopcem.

Premiera 26 maja na Dużej Scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w ramach Festiwalu “Mała Talia”.

Załączniki