Tomasz Gawron wystawia Harrower’a

W Tarnowskim Teatrze rozpoczęły się próby do spektaklu na podstawie dramatu „Blackbird” Davida Harrowera. Reżyserią i opracowaniem muzycznym zajmie się Tomasz Gawron.

W kameralnej sztuce, wystawianej od Szkocji, przez Indie, po USA- wystąpią Matylda Baczyńska i Ireneusz Pastuszak. Obsypany nagrodami tekst Harrower’a (autora wielokrotnie wystawianego w Polsce i na świecie dramatu „Noże w kurach”) opowiada o spotkaniu 27-letniej Uny i 55- letniego Raya, których piętnaście lat wcześniej połączyło uczucie. Tekst opowiada o miłości zakazanej, stawia pytania dotyczące seksualności i tożsamości.

Zacząłem pisać historię o człowieku, który wie, że rozpoczyna miłość poza prawem, ale mimo to brnie dalej, bo chce sprawdzić, jakie są granice moralności – mówi Harrower. – Nie mam żadnych wątpliwości, że teatralna scena jest ważnym medium przyszłości. Myślę, że moja twórczość pozwala w innym wymiarze zobaczyć rzeczy, które dotykają nas po wrześniu 2001 r. I nie chodzi wcale o terroryzm, lecz relacje między ludźmi.

Premiera odbędzie się 19 maja 2012 na Scenie pod Widownią.

Wywiad z Tomaszem Gawronem w tarnowska.tv
http://www.tarnowska.tv/wiadomosci/rozmowa-tygodnia-tomasz-gawron-369.html