młoda kobieta poruszająca się o kulach ortopedycznych stoi na scenie uśmiecha się obok niej po lewej stronie stoi starszy mężczyzna juror trzyma dyplom. Obok niej po prawej stronie stoi mała dziewczynka jej córka. Obok córki po prawej stronie stoi prezydent Tarnowa oraz młoda aktorka dyrektor artystyczna teatru

Werdykt XXVI Festiwalu Komedii TALIA 2022

Jury XXVI Festiwalu Komedii Talia 2022, odbywającego się w dniach od 24 września do 1 października 2022 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradując w składzie:

– Krzysztof Jaroszyński – Przewodniczący

– Anna Wakulik

– Adam Prucnal

Po obejrzeniu sześciu przedstawień konkursowych jury postanowiło przyznać:

Grand Prix, statuetkę Talii i nagrodę finansową 15 tysięcy złotych dla spektaklu „Słoneczni chłopcy” w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy – za spełnienie oczekiwań.

Nagrodę pięciu tysięcy złotych dla Jacka Fedorowicza w spektaklu „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” w reżyserii Magdaleny Piekorz Fundacji Republika Marzeń z Warszawy – za talent zaskakiwania.

Nagrodę pięciu tysięcy złotych dla spektaklu „Niepamięć” w reżyserii Piotra Ratajczaka z Teatru im. Stefana Jaracza z Łodzi oraz Fundacji Garnizon Sztuki  – za walory artystyczne oraz umiejętność ukrycia komizmu.

Nagroda Publiczności dla spektaklu „Słoneczni chłopcy” w reżyserii Marcina Hycnara z Och Teatru z Warszawy


Nagroda dla młodego aktora  – ALE AKTOR! ufundowana przez ZASP,  trafia do Stefana Krzysztofiaka za rolę w spektaklu “Zimowy pogrzeb” w reżyserii Filipa Kowalczyka z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Fot. Artur Gawle