Znamy tytuły spektakli, które zostaną zaprezentowane poza konkursem na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia.
Tarnowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć komedię „Ranny ptaszek”, wyjątkowy koncert aktorki Katarzyny Dąbrowskiej oraz zabawny i groteskowy spektakl krakowskiego Teatru Mumerus „Stół z powyłamywanymi nogami”.
Finał festiwalu uświetni muzyczny spektakl na podstawie Kabaretu Starszych Panów z Teatru Scena STU w Krakowie „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” w reżyserii Łukasza Fijała. Serdecznie zapraszamy!
Katarzyna Dąbrowska KONCERT – 22.09 (sobota), godz. 19:00, Duża Scena
Obdarzona silnym, niskim głosem śpiewająca aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, okrzyknięta niezwykłą osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają za serce i na długo zapadają w pamięć. Szerokiej publiczności jest znana z seriali „Na dobre i na złe” oraz „Czas honoru” czy „Belfer”.
W koncercie usłyszą państwo piosenki, które aktorka lubi najbardziej. A zatem będzie „Ballada o próżności” i „Obejmę dozorcostwo” – piosenki, których interpretacja przyniosła aktorce główne nagrody na Festiwalach Piosenki w kraju i za granicą, trochę repertuaru autorskiego czyli piosenek napisanych specjalnie dla aktorki jak „Tango Desperado” z ostatniej płyty nagranej z zespołem Warsaw Tango Group i kilka evergreenów muzyki polskiej („S.O.S.” z Kabaretu Starszych Panów) w zupełnie nowych aranżacjach.
Aktorce towarzyszy zespół Urszuli Borkowskiej: Marcin Świderski (saksofony), Urszula Borkowska (fortepian, aranżacje, kompozycje), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Marcin Słomiński (perkusja).
Cena: 50 zł
Wiesław Hołdys, „Stół z powyłamywanymi nogami” reż. Wiesław Hołdys,
24.09 (poniedziałek), godz. 17:00, Mała Scena
Teatr Mumerus Kraków
Obsada: Anna Lenczewska, Jan Mancewicz, Robert Żurek
Czas trwania: 1 godzina (bez przerwy)
Na scenie stoi stół, który stopniem niemożliwości odpowiada toczącym się przy nim, nad nim i pod nim tańcom, zabawom i rozmowom świeżo wykopanych zombie.
“Teatr Mumerus to autorska scena prowadzona przez Wiesława Hołdysa, reżysera, który bez kompleksów buszuje po polskiej i światowej literaturze. W spektaklu “Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem” Hołdys inspiruje się najstarszymi zabytkami języka polskiego – od pierwszych słów zanotowanych w łacińskiej kronice klasztornej zwanej Księgą henrykowską w XIII wieku po średniowieczną “Rozmowę mistrza Polikarpa ze śmiercią”. Ale nie chodzi jedynie o zabawy ze słowem. Hołdys wprzęga swoich aktorów w swoisty taniec śmierci, gdyż właśnie śmierć jej obecność, wszechmoc i panowanie nad światem to jeden z najważniejszych wątków tej poezji. Reżyserski i aktorski majstersztyk.” (Justyna Nowicka, Radio Kraków)
Cena: 50 zł
Colleen Murphy “Ranny ptaszek” reż. Dariusz Taraszkiewicz
29.09 (sobota), godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena
Obsada: Barbara Bursztynowicz, Włodzimierz Matuszak, Tomasz Ciachorowski
Czas trwania: 120 minut ( w tym 1 przerwa )
Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.
Reżyser zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. “Ranny Ptaszek” skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze… „Ranny ptaszek” wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!
Cena: 80 zł
FINAŁ XXII OFK Talia 2018, „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” reż. Łukasz Fijał – 30.09 (niedziela), godz. 19:00, Duża Scena
Teatr Scena STU
Obsada: Ewa Kaim, Krzysztof Pluskota, Joanna Pocica, Łukasz Szczepanowski, Konrad Mastyło, Michał Braszak
Czas trwania: 140 minut ( w tym 1 przerwa )
Zapraszamy Państwa do Domu Wyobraźni. Proszę zająć miejsca i otworzyć umysły. Zajmujemy się tutaj poszerzaniem wyobraźni. Każdy może przyjść i skorzystać z naszych usług. Nikt z Państwa nie opuści tego miejsca takim, jakim był wcześniej.
Na scenariusz spektaklu składa się kilkadziesiąt piosenek i scen dialogowych autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Całość tworzy fabularną opowieść o pięciu postaciach. Niezwiązane pierwotnie ze sobą sceny tworzą spójną historię, przesyconą surrealizmem, absurdem, groteską, pełne są błyskotliwego dowcipu i zaskakujących wydarzeń. Co ma powiedzieć szefowi pracownik, który dostrzegł, że „grawitacja mu maleje”? Albo kim właściwie jest Dosmucacz, postać, która pojawia się nazbyt szczęśliwym ludziom, by opowiadać smutne i groteskowe historie? Na czym polega praca Pogłębiacza, który zajmuje się ludźmi zbyt płytko podchodzącymi do zagadnień? Łukasz Fijał
Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni. Sprzedaż od 21 sierpnia.
Więcej informacji: 14 688 32 87 oraz 784 976 025.
Zapraszamy serdecznie!