Mała Talia i wyjątkowy gość

Podczas drugiego weekendu Małej Talii, teatr odwiedzi wyjątkowy gość. Ubrany w czerwony strój, 3 i 4 grudnia, po spektaklu „Pinokio”  będzie czekał na dzieci z koszem pełnym słodyczy. A dla całych rodzin, tylko w sobotę, gra miejska w trakcie, której można będzie zobaczyć  Tarnów w innym wymiarze.

Przed nami drugi weekend festiwalowej zabawy. Na dużej scenie teatru pełen piosenek, ruchu i dynamiki spektakl Carlo Collodiego „Pinokio”, w reżyserii Rafała Matusza. Historia drewnianego chłopca, któremu nie bez powodu urósł długi nos, jest przede wszystkim ciekawą, niebanalną opowieścią o mądrości i dojrzałości, za które trzeba słono płacić . To także historia o najważniejszych, uniwersalnych wartościach, które potrafią nas ocalić, takich jak miłość czy poświęcenie. 

Po sobotnich i niedzielnym spektaklu, w foyer na wszystkie grzeczne dzieci, z koszem pełnym słodyczy, będzie czekał wyjątkowy gość… Święty Mikołaj! – plotkują w kulisach teatru.

Zaś tylko w sobotę  dla całych rodzin, gra miejska, podczas której  rozwiązywać będziemy zadania związane z naszym miastem i postaciami mieszkającymi tu kiedyś, tworzącymi czy mieszkającymi  w Tarnowie. Zgłoszone grupy (bądź pojedyncze osoby) dostaną karty gry, na której będą zdobywały punkty za rozwiązane zadania,  w różnych miejscach tarnowskiej Starówki. Żeby wrócić do 2016 roku musisz wykonać wszystkie zadania do godz. 14:15. Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody.

Spektakl „Pinokio” 3 grudnia, godz.15.00, 4 grudnia o godz.  17.00
Gra miejska 3 grudnia o godz. 12.00-14.15

Więcej informacji na www.teatr.tarnow.pl. Rezerwacja biletów oraz zapisy na grę w Biurze Promocji i Organizacji Widowni tel. 14 6883287, 784-976-025.

Gra miejska oraz VIII Festiwal Mała Talia dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Budżetu Miasta Tarnowa

Carlo Collodi, „Pinokio”, reżyseria: Rafał Matusz, adaptacja i teksty piosenek: Iwona Kusiak, scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz, muzyka: Max Kohyt, przygotowanie muzyczne i wokalne: Piotr Niedojadło. Występują: Karolina Gibki (Niebieskowłosa), Monika Wenta (Sowa, Rosaura), Dominika Markuszewska/Kamil Urban (Lis, Żandarm, Arlekin), Piotr Hudziak (Pinokio), Jerzy Pal (Majster Czereśnia, Woźnica, Ogniożerca, Dyrektor Cyrku),Tomasz Piasecki (Gepetto), Karol Śmiałek (Świerszcz, Osiołek), Tomasz Wiśniewski (Kot, Żandarm, Knot, Poliszynel)

Załączniki