Znamy już repertuar do maja 2018 roku

Przed nami nowe premiery, lubiane tytuły oraz wielkie powroty. Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem naszego Teatru. Znamy go już do końca maja tego roku.

Luty rozpoczniemy muzycznym monodramem w reżyserii Joanny Satanowskiej. Na spektakl „Bądź taka, nie bądź taka” składać się będą wykonywane na żywo przez Karolinę Gibki najbardziej znane przeboje z repertuaru Maanamu w oraz wizualizacje filmowe, w których aktorka wcieli się w rolę barwnej wokalistki zespołu Olgi Jackowskiej – Kory. Zapraszamy na Małą Scenę od 12 lutego.

4 marca na Dużej Scenie odbędzie się kolejna premiera z cyklu „Kobiety o kobietach” – „Balladyna” Juliusza Słowackiego w interpretacji Bożeny Suchockiej. Groteskowa historia zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze.

„Balladyna” nie będzie jedyną okazją na spotkanie z literaturą romantyczną. W styczniu miał miejsce wielki powrót mickiewiczowskiej „Grażyny” w reżyserii Radosława Rychcika, nagrodzonej w ogólnopolskim konkursie „Klasyka żywa”. Kolejne pokazy „Grażyny” w połowie kwietnia. W styczniu na naszą scenę powróci także kameralny „Blackbird” oraz tryskająca humorem komedia muzyczna „Piękna Lucynda” a w marcu monodram „Kolega Mela Gibsona” oraz komedia „W pokoju obok”.

Polecamy także „Porachunki z katem” Martina McDonagha w reżyserii Marcina Hycnara czyli czarną kryminalną komedię, która zainaugurowała tegoroczny XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia i zapraszamy początkiem lutego i w maju.

„Poskromienie złośnicy” Williama Shakespeare’a, w reż. Anny Gryszkówny, z którym weszliśmy w Nowy Rok ( premiera odbyła się 30.12.2017) zagramy w lutym i w pierwszym tygodniu kwietnia. Wielokrotnie nagradzany „Jakobi i Leidental” kameralny, piękny spektakl o marzeniach i niedoskonałościach, po dłuższej nieobecności pojawi się na Scenie Underground 20, 21 i 22 kwietnia.

Z kolei, Anna Wieczur – Bluszcz zrealizuje sztukę „Płuca” Duncana Macmillana. W spektaklu wezmą udział Ewa Jakubowicz oraz Filip Kowalczyk. Premiera odbędzie się 29 kwietnia 2018 na Małej Scenie.

W repertuarze na nadchodzące miesiące nie zabraknie również lubianych tytułów oraz spektakli dla najmłodszych widzów. Zapraszamy m. in. na „Tajemniczy ogród”, „Małego księcia”, „Lato muminków”, „Pinokia”, czy „Lokomotywę II”.

Rezerwacje biletów: 14 688 32 87, 784 976 025. Serdecznie zapraszamy!