Zmarł Andrzej Jakimiec

Zmarł Andrzej Jakimiec

17 czerwca w wieku 66 lat zmarł Andrzej Jakimiec. Wieloletni dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku, reżyser, scenarzysta, w latach 1979 – 1987 kierownik literacki i reżyser Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego.

W wywiadzie z Jerzym Szerszunowiczem („Tarnów z Melpomeną pod rękę”) o swoim pobycie w Tarnowie, mówił: To był okres ładowania akumulatorów przed skokiem w nowy, nieznany mi jeszcze etap kariery. Tarnów to była kuźnia pomysłów – okres wytężonej pracy intelektualnej, z której mogłem potem przez wiele lat z dobrym skutkiem korzystać. Jestem wdzięczny losowi, że trafiłem do tego miasta, tego teatru i na tych ludzi. To ledwie kilka lat, ale bez wątpienia jeden z najpłodniejszych i najszczęśliwszych okresów w moim życiu.

Podczas pobytu w Tarnowie wyreżyserował, „Emigrantów” (1981), „Policję” (1982), „Disc Jocker” (1985), „Czarownice z Salem” (1985) i „Bal Manekinów” (1987). W 1987 r. objął stanowisko Dyrektora Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku i kierował instytucją przez 12 lat. Reżyserował również w Kaliszu, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Załączniki