Wydarzenia towarzyszące XI Festiwalu Mała Talia

Festiwal dla najmłodszych odbędzie się w terminie od 1 do 7 grudnia. Poza festiwalowymi spektaklami, zachęcamy także do korzystania z dodatkowych propozycji.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Warsztaty – “Dzieckiem być, dorosłym być”

Zajęcia inspirowane książką Janusza Korczaka „Król Maciuś I” będą polegać na zabawie dzieci z rodzicami. To zajęcia dla tych, którzy chcą poznać nowych ludzi i wymienić się z nimi doświadczeniami a przede wszystkim chcą na nowo poznać swoje dziecko lub sprawdzić jak to jest być dorosłym – mówi Monika Wenta, prowadząca warsztaty

Pary, złożone z dziecka i jednego lub dwojga rodziców lub babci albo dziadka będą miały za zadanie zamianę rolami. Dorosły stanie się dzieckiem, dziecko dorosłym. Będą rozmawiać, próbować się zrozumieć i szukać rozwiązań niecodziennych problemów. Wszystko w formie teatralnej, inspirującej, wesołej zabawy pod okiem aktorów Moniki Wenty i Kamila Urbana. Warsztaty dedykowane dzieciom w wieku od 6/7 lat do 10 lat i ich rodzicom.

Termin: 7 grudnia 2019, godz. 10:00 – 13:00, Scena Underground

Cena: 5 zł od osoby
 
Warsztaty “W koło Macieju”

Taneczno – ruchowe zajęcia, których tematem przewodnim jest koło, w które bawił się także Król Maciuś Pierwszy. Warsztaty mają na celu ukazanie bogactwa i różnorodności prostych zabaw, rozwój wyobraźni najmłodszych z wykorzystaniem między innymi tańca w kręgu. Nie trzeba mieć umiejętności tanecznych aby wziąć udział w zajęciach. Wystarczą chęci i otwarcie się na ruch – mówi prowadząca Karolina Jicu, tancerka, instruktorka tańca sportowego i choreoterapii, animatorka.                                                                                                                           
Na warsztaty zapraszamy klasę szkoły podstawowej, w przedziale wiekowym I – III, liczącą do 30 osób maksymalnie. W trakcie zajęć prosimy o obecność co najmniej dwóch nauczycieli.

Termin: 4 grudnia 2019, godz. 9:30 – 11:00 Mała Scena

Cena: 5 zł od osoby

Królewski spacer po tarnowskim teatrze

Teatralne komnaty, tajemniczy ogród i przestronne sale będą otwarte dla zwiedzających dnia 4 grudnia. Na przybyłych gości będą czekać niespodzianki, takie jak przymierzanie dworskich szat czy pamiątkowe zdjęcie na królewskim tronie. Ten wyjątkowy spacer poprowadzi aktor Jerzy Pal jako Królewski Minister w asyście Sekretarza Dworu. Król Maciuś Pierwszy kieruje zaproszenie na wesoły pochód do dzieci wraz z rodzicami.

Termin: 4 grudnia, godz. 16:00 – 17:30

Wstęp wolny, obowiązują zapisy w Dziale Promocji  Organizacji Widowni

Finał XI Festiwalu Mała Talia – spotkanie na Dworze Króla Maciusia

Uroczyste zakończenie XI Festiwalu dla młodych widzów odbędzie się w sobotę, 7 grudnia. Zapraszamy małych i dużych na spektakl „ Król Maciuś Pierwszy” a wszystkich tych, którzy czują w sobie radość i figlarność małego dziecka do zostania w teatrze także po spektaklu i spotkanie z wyjątkowym gościem Króla Maciusia Pierwszego. Będzie nieco ruchu a po nim także małe co nieco.

Spektakl „Król Maciuś Pierwszy” 7 grudnia, godz. 16:00, Duża Scena

Bezpośrednio po spektaklu spotkanie na Dworze Króla Maciusia. Czas trwania ok. 17:10 – 18:00 foyer.

Cena: 20 zł bilet rodzinny

Zapisy w Dziale Promocji i Organizacji Widowni tel. 14 688 32 87, 784 976 025.

Serdecznie zapraszamy!