Salon Firmowy Rainbow Tarnów partnerem grudniowych spektakli “TRANS-ATLANTICO”

14 i 15 grudnia zagramy spektakl “Trans – Atlantico” na podstawie „Trans-Atlantyku” i „Dziennika 1953-1969” Witolda Gombrowicza, w reżyserii Tomasza Gawrona. Partner spektaklu, salon firmowy Rainbow Tarnów ufundował nagrody dla widzów.

 “Przedstawienie warte jest uwagi tarnowskich teatromanów: ma klimat wciągający widzów, czaruje scenografią i muzyką, akcja na scenie toczy się wartko, a występujący gościnnie w Tarnowie Tomasz Schimsheiner daje mistrzowski pokaz aktorstwa z najwyższej półki.” – recenzuje Beata – Stelmach Kutrzuba, w tekście “O czym tu dumać w Buenos Aires…”?, który ukazał się na łamach Tygodnika TEMI, 13.02.2019

W lipcu 1939 roku Witold Gombrowicz wsiadł na statek „Chrobry” płynący do Ameryki Południowej i nigdy nie powrócił do kraju. Zdumiewająca odmienność kulturowa upalnej i egzotycznej Argentyny pozwoliła dostrzec pisarzowi pochodzącemu ze szlacheckiej, hołdującej narodowym tradycjom, rodziny, jak bardzo my – Polacy wypieramy nasze pragnienia i namiętności w imię patriotycznego przymusu. Zderzenie polskości z południowym smakiem, konserwatywnego patriotyzmu z wolnością nowego życia na obczyźnie, rozbuchanej erotyki z ciasnym gorsetem narzucanych norm zaowocowało powieścią, w której Gombrowicz w przenikliwy i ironiczny sposób rozprawił się z narodowymi mitami, anachronizmami i stereotypami, powieścią, która jest, wciąż aktualną i bardzo w dzisiejszych czasach potrzebną, obroną niezależności jednostki i manifestacją indywidualizmu. Scenariusz spektaklu został uzupełniony o fragmenty „Dziennika” pisarza z pierwszych lat emigracji.

Spektakl 18 +

W spektaklu występuje gościnnie Tomasz Schimscheiner oraz aktorzy tarnowskiej sceny Ewa Sąsiadek, Maciej Babicz, Aleksander Fiałek, Stefan Krzysztofiak, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Kamil Urban oraz Tomasz Wiśniewski.

Po spektaklach 14 i 15 grudnia odbędzie się losowanie dwóch voucherów o wartości 500 zł każdy do biura podróży. Fundatorem nagród jest Salon firmowy Rainbow Tarnów, ul. Urszulańska 3.

 Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.
#klasykazywa  www.klasykazywa.pl  www.mkidn.gov.pl  www.instytut-teatralny.pl

Bilety online: https://tarnowski-teatr.bilety24.pl/

Rezerwacje telefoniczne: 14 688 32 87, 784 976 025

Zapraszamy!