Wakacyjne warsztaty teatralne “Teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd”.

Grzegorz Turnau w piosence „Księżyc w misce” śpiewał o teatrze, który zachwyca i porusza. Ten utwór stał się inspiracją do warsztatów, podczas których dzieci pod okiem profesjonalistów, stworzą swój wymarzony teatr. Początek tej niezwykłej przygody 24 lipca w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Chcemy, aby dzieci poczuły się zarówno aktorami i twórcami, żeby same napisały scenariusz, wyobraziły sobie sceny, które następnie przygotują. Każda z nich będzie miała oprawę plastyczną i muzyczną – zapowiada Mariusz Szaforz, aktor tarnowskiego teatru

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Odbędą się w terminie od 24 lipca do 3 sierpnia, w godz. od 9:00 do 15:00.

Głównym celem tych zajęć jest stworzenie dzieciom przestrzeni do rozwijania ich wyobraźni i kreowania rzeczywistości na teatralnej scenie. Finałem warsztatów będzie występ uczestników przed publicznością, 3 sierpnia, o godz.16:00. 

Prowadzącymi są aktorzy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie Monika Wenta i Mariusz Szaforz. Za muzykę będzie odpowiadał  Piotr Niedojadło. Prace nad kostiumami i dekoracją poprowadzi Beata Motuk.

Odpłatność za warsztaty wynosi 500 zł. W cenie jest udział w dwutygodniowych zajęciach pod okiem czterech prowadzących oraz opiekunów, codzienny obiad i ubezpieczenie. Zapisy pod numerem telefonu 784 976 025 oraz 14 688 32 88, do piątku, 23 czerwca 2017.

Zapraszamy!