…Urodziłem się po to żeby żyć.

Najnowsza, zaplanowana na 22 marca premiera “Jakobiego i Leidentala” w reżyserii Małgorzaty Warsickiej rozpoczyna się od słów Jakobiego „…doszedłem do przekonania, iż urodziłem się po to żeby żyć.

Jeszcze dziś wieczorem pójdę zniszczyć moją przyjaźń z moim najlepszym przyjacielem Leidentalem…”.

Przedstawienie w tarnowskim teatrze reżyseruje studentka Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST – Małgorzata Warsicka.

Hanoch Levin z właściwym sobie czarnym humorem analizuje relacje damsko – męskie, odczarowuje sentymentalne mity i każe swoim bohaterom skonfrontować się z pustką ich życia. W dramat wkomponowane są piosenki, będące muzycznym komentarzem do wydarzeń w sztuce. Jak to u Levina – groteska miesza się z powagą, śmiech z płaczem, nadzieja z jej brakiem. Czy w świecie Jakobiego i Leidentala możliwe jest szczęście i spełnienie? Co ich tak naprawdę boli?

Chciałabym opowiedzieć o nieustannym poszukiwaniu autentycznej bliskości z drugim człowiekiem bez dokonywania żadnych kalkulacji – mówi Małgorzata Warsicka. Problem naszych bohaterów polega na tym, że przeliczają swoje szczęście i zastanawiają się nad tym czy coś im się opłaca czy nie. A moje pytanie jest takie, czy stworzenie czystej relacji, bez przeliczania zysków i strat jest w tym świecie możliwe.

23 marca o godz. 18.00 zaplanowano premierę studencką, po której odbędzie się spotkanie z aktorami i reżyserką. Dyskusja rozpocznie się około godz. 19:30 w przestrzeni Sceny Underground – całość będzie transmitowana on-line na profilu http://www.youtube.com/user/TarnowskiTeatr.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.
Bilety na spektakl można zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/jakobi-i-leidental-1391701787
Serdecznie zapraszamy!

Załączniki