Trwają próby do “Poskromienia złośnicy”

W tarnowskim teatrze trwają próby do pierwszej inscenizacji pod hasłem „kobiety o kobietach”. Reżyserka i aktorka Anna Gryszkówna przygotowuje z aktorami Solskiego komedię Williama Shakespeare’a „Poskromienie złośnicy”.

Autorkami scenografii i kostiumów są Katarzyna Szczurowska i Anna Skupień a muzykę do spektaklu skomponuje Andrzej Perkman. W tytułową rolę wcieli się Katarzyna Pośpiech, którą młodsi widzowie mieli okazję zobaczyć jako Małą Mi w spektaklu „Lato Muminków”.

„Poskromienie złośnicy” to gorzka komedia o odwiecznej walce płci, która stawia wciąż aktualne pytania o pozycję kobiety w społeczeństwie, prawo do własnej tożsamości w męskim świecie, możliwość życia wbrew utartym schematom i narzucanym od wieków rolom. Tytułowa złośnica to ciekawa, dzika i wolna kobieta, której miłość może doprowadzić do rozpadu skostniałych struktur zhierarchizowanego świata. I wcale nie jest oczywiste kto kogo w tej historii będzie poskramiał.

W obsadzie: Kinga Piąty, Katarzyna Pośpiech, Monika Wenta, Stefan Krzysztofiak, Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk, Jerzy Pal, Ireneusz Pastuszak, Tomasz Piasecki, Kamil Urban, Tomasz Wiśniewski, Kamil Wodka (gościnnie).
Premiera spektaklu odbędzie się 30 grudnia o godzinie 18:00, pokaz przedpremierowy: 29 grudnia godz. 18.00.

Na spektakl zapraszamy także w WIECZÓR SYLWESTROWY o godzinie 17:00 i 20:00. Bilet w cenie 60 zł i 45 zł (dla 6 osób i więcej)
Rezerwacja i sprzedaż biletów już trwa: 14 6883287, 784976025, kasabiletowa@teatr.tarnow.pl

Zapraszamy!