Teatralny openair w sobotę

Chcesz przymierzyć kostium Makbeta? Mieć zdjęcie jako bohaterka „Trzech sióstr”? A może wolisz napić się kawy przy dyrektorskim stoliku? Nie zabraknie także okazji do degustacji wyrobów winiarskich z okolic Tarnowa – to wszystko już w sobotę (15 września) podczas „Teatralnego openair’a” od godz. 17 do 19,30. 

Pomysł jest sposobem na ściągnięcie uwagi tarnowian na teatr przed rozpoczynającym się  59. sezonem artystycznym. Nie narzekamy na frekwencję, ale zrobimy wszystko, by teatr stał się jeszcze bardziej rozpoznawalnym miejscem w Tarnowie – mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny. 

We foyer przy Mickiewicza 4 znaleźć będzie można kostiumy bohaterów z ostatnich spektakli, obok nich także te które od dawna leżą w magazynach. Specjalna plansza umożliwi wszystkim chętnym stworzenie własnego plakatu z „Trzech sióstr” bądź „Małego Księcia” – wystarczy tylko w przygotowane otwory wsadzić głowę, zrobić zdjęcie i afisz gotowy! 

Jestem bardzo ciekawa opinii tarnowian o teatrze, tego jak  go postrzegają i jak sobie wyobrażają, dlatego dyrektorski stolik kawowy, będzie służył jako miejsce rozmów. Zapraszam naprawdę wszystkich, którzy lubią teatr – zachęca Ewelina Pietrowiak, dyrektor artystyczna. 

Przed teatrem staną stoiska lokalnych winiarzy, który zaprezentują swoje najlepsze produkty. Będzie można skosztować dionizyjskich smaków z Pleśnej, Tuchowa, Ciężkowic – miejsc, gdzie powoli zaczyna pojawiać się coraz więcej małych, prywatnych winiarni. 

„Teatralny openair” to druga część akcji promocyjnej, wcześniej postaci ze spektakli pojawiały się w niespodziewanych miejscach. Sobotnie spotkanie zaplanowano od godz. 17:00 do 19:30. Zakończy je prezentacja fotosów z przedstawień autorstwa Pawła Topolskiego. Wielkoformatowe zdjęcia zostaną wyświetlone na kamienicy naprzeciwko siedziby Solskiego, a towarzyszyć im będzie oryginalna muzyka skomponowana do produkcji tarnowskiego teatru.

Załączniki