Teatr zagra razem z Orkiestrą

Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia, zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W działania Orkiestry włącza się Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, odbędzie się XXI Finał WOŚP. Ta jednodniowa zbiórka publiczna gromadzi co roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących na zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce. Tegoroczna edycja WOŚP dedykowana jest pomocy maluchom oraz po raz pierwszy seniorom. Zebrane środki zostaną wykorzystane po połowie na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

W Teatrze Solskiego również odbędzie się zbiórka do puszek. Przypomnijmy, że w tym dniu (o godz. 16.00) na Dużej Scenie zaprezentowana zostanie spektakl familijny „Babcia mówi pa pa”, a z kolei o godzinie 18.00 na Scenie Underground będzie można zobaczyć „Blackbird’a”. Każdy, kto wrzuci do puszki dowolną kwotę, będzie mógł w tym dniu zakupić bilety na przedstawienia za jedyne 15 zł.

Dodatkowo za pośrednictwem portalu zakupów grupowych Gruper.pl do akcji włączyła się Matylda Baczyńska – aktorka Teatru im. L. Solskiego. Jedną z unikatowych ofert przygotowanych specjalnie pod kątem WOŚP są zajęcia taneczne “Be Sexy” oraz warsztaty teatralne prowadzone przez Matyldę. Z kuponem Gruper’a o wartości 49 zł pozwalającym na udział w warsztatach można pomóc chorym dzieciom i seniorom. Całkowity dochód z warsztatów zasili konto WOŚP – wszyscy partnerzy projektu – a więc Teatr im. L. Solskiego oraz prowadząca warsztaty Matylda Baczyńska robią to nieodpłatnie. Szczegóły na stronie www.teatr.tarnow.pl.

Dodatkowe informacje oraz rezerwacja biletów w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688-32-87 lub tel. kom. 784-976-026.

Zapraszamy do Teatru!

Załączniki