TARNÓW A.D. MMXX – 2.020

Blisko dwadzieścia wydarzeń, w tym czterdzieści godzin nagrań oraz warsztaty, spektakle i wirtualny spacer, to działania teatru w ramach programu „Kultura w sieci”, realizowanego we wrześniu i październiku przez Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Mimo zawirowań wokół zagrożenia epidemicznego, tarnowski teatr nie zwalnia tempa. Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, z sukcesem udało się zrealizować projekt „Tarnów A.D. MMXX – 2.020”.

Kluczowym zadaniem projektu jest utrzymanie możliwości działania Teatru w czasach trwającej epidemii i jego relacji z widzami, twórcami, aktorami. Jego efekty będzie można obejrzeć i odsłuchać na stronie internetowej teatru – mówi Karolina Białas odpowiedzialna za promocję. Efekty zadania to: multimedialne czytanie i rejestracje audio lub video utworów: ks. prof. Michała Hellera „Jak być uczonym”, Jacka Dukaja „Wroniec”, Mikołaja Łoziński „Stramer”, J. H.Tarnowskiego “Consilium rationis bellicae”, Anieli Piszowej “600 lecie Tarnowa” oraz Antoniego Sypka „Mój Tarnów”. Ponadto prezentacje spektakli “Oskar i pani Róża” dla dzieci i młodzieży z Domu Dziecka w Tarnowie, „Płuca” Duncana Macmiliana dla Zakładu Karnego w Tarnowie, czy fragmenty spektaklu „Apetyt na czereśnie” autorstwa Agnieszki Osieckiej na terenach zielonych Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie. Jako ostatni wirtualny spacer i oprowadzanie po Teatrze im. L. Solskiego zrealizowany w technice VR 360 stopni.

 

Nagrania audio:

Antoni Sypek “Mój Tarnów”
https://teatr.tarnow.pl/czytelnia/kultura-w-sieci-antoni-sypek-moj-tarnow/

Aniela Piszowa “600-lecie Tarnowa”
https://teatr.tarnow.pl/czytelnia/kultura-w-sieci-aniela-piszowa-600-lecie-tarnowa/

Jan Tarnowski “Consilium Rationis Belicae” (Rada sprawy wojennej) 
https://teatr.tarnow.pl/czytelnia/kultura-w-sieci-jan-tarnowski-consilium-rationis-bellicae-rada-sprawy-wojennej/

Nagrania video:

http://www.teatr.tarnow.pl/contents/view/kultura-w-sieci-relacje-video

Ks. prof. Michał Heller “Jak byc uczonym”
https://www.youtube.com/watch?v=2JlXC611gW8

Jacek Dukaj “Wroniec” 
https://www.youtube.com/watch?v=bV7OU7ZZRNY

Mikołaj Łoziński “Stramer” 
https://www.youtube.com/watch?v=nGswFj6OxTU

 

fot. Artur Gawle

fot. Artur Gawle

fot. Artur Gawle

fot. Małgorzata Mikos

fot. Małgorzata Mikos

fot. Mateusz Niemczura