TALIA od śmiechu do płaczu

XVIII Ogólnopolski Festiwal Talia 2014 rozpoczyna się już za kilka dni, a na większość tytułów w kasie Teatru Solskiego brak już wolnych miejsc.

Bieżąca edycja została wzbogacona o cztery spektakle towarzyszące – wśród nich zobaczymy “Marzenie Nataszy” z Teatru Jaracza w Łodzi, „Wysocki. Powrót do ZSRR” oraz tarnowski “Jakobi i Leidental”. W nieco odmiennej konwencji – tym razem spektaklu plenerowego, wykorzystującego elementy tańca z ogniem i oczywiście niepozbawionego sporej dawki humoru – będzie spektakl “Płonące laski 4” wystawiony 27 września na tarnowskim rynku.

Ideą jaka przyświecała takiemu doborowi tytułów wydarzeń towarzyszących było stwierdzenie, że od śmiechu niedaleko jest do płaczu, szczególnie, że chwile euforii i rozpaczy dzieli cienka granica – mówi Rafał Balawejder, dyrektor teatru.

„Marzenie Nataszy” to kompilacja dwóch monodramów („Marzenie Nataszy” i „To ja wygrałam”) autorstwa młodej rosyjskiej dramatopisarki – Jarosławy Pulinowicz. Spektakl z Teatru Jaracza w Łodzi to próba diagnozy stanu współczesnej młodzieży na przykładzie historii dwóch rosyjskich nastolatek.
Gramy: 22-09-2014 poniedziałek 17:30
Mała Scena / Spektakl z Teatru im. Jaracza w Łodzi

Spektakl „Wysocki. Powrót do ZSRR” to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR.
Gramy: 23-09-2014 wtorek 17:00
Mała Scena / Spektakl z Teatru Nowego w Krakowie

 

Płonące laski 4 / Chick-Stick to spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy. To przykład klasycznej sztuki ulicy, wartkiej akcji, bogatej w grę ognia, świateł i muzyki.
Gramy: 27-09-2014 sobota 20:30
Tarnowski Rynek – wstęp wolny / Teatr Akt z Warszawy

Hanoch Levin w spektaklu “Jakobi i Leidental” z właściwym sobie czarnym humorem analizuje relacje damsko-męskie, odczarowuje sentymentalne mity i każe swoim bohaterom skonfrontować się z pustką ich życia. W dramat wkomponowane są piosenki, będące muzycznym komentarzem do wydarzeń w sztuce. Jak to u Levina – groteska miesza się z powagą, śmiech z płaczem, nadzieja z jej brakiem.
Gramy: 28-09-2014 niedziela 17:00
Scena Underground / Spektakl z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie

Szczegółowy informacje dostępne na stronie http://www.teatr.tarnow.pl.
Bilety na spektakle można już zakupić w kasie teatru. Cena biletów – 30 zł. Rezerwacje pod numerem telefonu 14 688 32 87, kom. 784 976 026, lub mailowo kasabiletowa@teatr.tarnow.pl. Istnieje także możliwość zakupu biletów przez Internet na www.ekobilet.pl/tarnowski-teatr .

Serdeczne zapraszamy!

Partnerem Głównym Festiwalu jest TAURON Polska Energia, Partnerem Grupa Azoty, Sponsorem nagród indywidualnych Tikkurila.

Załączniki