Sylwester w teatrze

Propozycja Teatru Solskiego na ostatni dzień Starego Roku – to rozpoczęcie sylwestrowego wieczoru w przybytku Melpomeny.

W tym dniu dla każdego kto chce spędzić ten wieczór w wyjątkowy sposób nie może zabraknąć wątku teatralnego. Wystawiony zostanie komediowy hit dużej sceny Teatru Solskiego – doskonała komedia muzyczna – “Piękna Lucynda”. Tryskający komizmem i dowcipem pastisz błahej i naszpikowanej morałami komedyjki obyczajowej “Natręci” Józefa Bielawskiego. 

Autor tekstu Marian Hemar, obdarzony wyjątkowym talentem językowym satyryk, tłumacz i poeta, zaprasza widzów do arystokratycznego świata XVIII-wiecznej Warszawy. Młoda wdowa Lucynda ma dwóch adoratorów- podupadającego finansowo Hrabiego Adama oraz bogatego Magnata Faworskiego. Mężczyźni starają się o rękę Lucyndy, prześcigają się w uwodzeniu jej i obdarzają licznymi podarunkami. Którego z panów poślubi Lucynda?

Błyskotliwe piosenki i pełna humoru fabuła, wyraziste postacie i nowoczesna oprawa muzyczna oraz wizualna pomogą widzom w podróży z XXI wieku w rzeczywistość arystokratycznych intryg – to doskonała propozycja na ten wieczór.

Druga część wieczoru to spotkanie, zatytułowane „Muzyczne prezenty na Nowy Rok”, które będzie miało charakter koncertu sylwestrowo-noworocznego z udziałem międzynarodowych artystów. Jego organizacją zajmie się Impresariat „Inter-Art”, którym kierują: Teresa Kaban-Błażej i Henryk Błażej, a współorganizatorami są: Teatr im. L. Solskiego i Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa. 

W programie sylwestrowego koncertu znajdą się m.in. popularne arie z oper W.A. Mozarta, S. Moniuszki, G. Bizeta, P. Czajkowskiego a także arie z operetek, piosenki z musicali oraz kolęd i pastorałek. Będzie to swoistego rodzaju muzyczny cocktail, w którym artyści występować będą solo, w duetach, triach oraz innych zestawieniach. Koncert okraszą komentarzem  Teresa Kaban-Błażej oraz Henryk Błażej. Wystąpią: Irena Berchowska – sopran, Tomasz Mecinski – wiolonczela, Jerzy Fomenko – fortepian, Andrzej Stecki – tenor,  Igor Kramer – skrzypce, Karel  Novotny – multiinstrumentalista. Koncert „Muzyczne prezenty na Nowy Rok” rozpocznie się o godz. 20.30 i trwać będzie, z przerwami na catering i szampana, do godz. 1 Nowego, 2014 Roku.

Bilety na spektakl sylwestrowy w teatrze, w cenie 45 zł (bilety grupowe 40 zł – dla grup powyżej 4 osób –  dostępne w kasie już od 25 października), a na koncert “Muzyczne prezenty na Nowy Rok” (bilety 80 zł – dostępne w kasie od 26 listopada). 

Będzie choinka, świąteczna atmosfera, szampan i sztuka teatralna. Całkiem sympatyczna perspektywa wejścia w Nowy Rok.