Sylwester w Teatrze

Ubiegłoroczna propozycja Teatru Solskiego, aby Sylwestra spędzić w nowym przybytku Melpomeny, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W tym roku również będzie można przywitać Nowy Rok w budynku przy ul. Mickiewicza 4.

Spotkanie, zatytułowane „Muzyczne prezenty na Nowy Rok”, będzie miło charakter koncertu sylwestrowo-noworocznego z udziałem międzynarodowych artystów. Jego organizacją zajmie się Impresariat „Inter-Art”, którym kierują: Teresa Kaban-Błażej i Henryk Błażej, a współorganizatorami są: Teatr im. Ludwika Solskiego i Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.

W programie sylwestrowego koncertu znajdą się m.in. popularne arie z oper W.A. Mozarta, S. Moniuszki, G. Bizeta, P. Czajkowskiego a także arie z operetek, piosenki z musicali oraz seria znanych piosenek lwowskich. Wszystko to zabrzmi w mistrzowskim wykonaniu dwójki śpiewaków: Lilianny Nikitczuk i Andrzeja Steckiego (tegorocznego laureata I nagrody międzynarodowego konkursu wokalnego.)
Nie zabraknie też popisowych i wirtuozowskich utworów w wykonaniu niezwykłego mistrza ksylofonu – Prof. Borysa Olejnika a także znakomitego duetu saksofonowego Sax-Duo.
W specjalnie dobranym programie zabrzmi też stary, 64 strunowy instrument kozacki – bandura.
Będzie to swoistego rodzaju muzyczny cocktail, w którym artyści występować będą solo, w duetach, triach oraz innych zestawieniach.

Koncert „Muzyczne prezenty na Nowy Rok” rozpocznie się o godz. 21 i trwać będzie, z przerwami na catering i szampana, do godz. 1 Nowego, 2013 Roku.

Oczywiście, w tych okolicznościach nie może zabraknąć wątku teatralnego, a będzie nim farsa – “Czego nie widać”. Wartka i zabawna akcja, obok klasycznego zabiegu teatru w teatrze, karmi się zaskakującym chwytem inscenizacyjnym. Źródłem komizmu są tu słowne i sytuacyjne spięcia między zespołem artystycznym i technicznym, spowodowane czynionymi sobie w trakcie występów, całkiem prywatnymi złośliwościami.

Spektakl po przerwie zostaje ponownie wprowadzona do repertuaru. Właśnie od prezentacji spektaklu, o godz. 18.00, rozpocznie się cały sylwestrowy wieczór u Solskiego.

Bilety na Sylwestra w teatrze, w cenie 110 zł (40 zł przedstawienie i 70 zł koncert), dostępne w kasie. Warto się pospieszyć, gdyż całe przedsięwzięcie pomyślane zostało jako kameralne, z udziałem 100 widzów. 

Będzie choinka, świąteczna atmosfera, prezenty muzyczne i sztuka teatralna. Całkiem sympatyczna perspektywa wejścia w Nowy Rok.

Załączniki