“Lokomotywa” – premiera

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza 6 grudnia 2012 o godz. 18.00 na premierę familijnego spektaklu “Lokomotywa II”. 

To widowisko dla dzieci i rodziców przygotowane na podstawie najbardziej rozpoznawanych utworów polskiej literatury dziecięcej. Tym razem na Dużej Scenie spektakl wyreżyserował Mariusz Szaforz.

Aktorzy zamierzają zabrać widzów w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko będzie możliwe – w piaskownicy zatańczy igła z nitką, na zjeżdżalni pojawi się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem i na trzepaku… No właśnie? Co tam się wydarzy? Czyżby miała przejechać tamtędy lokomotywa z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i Aleksandrem Fredro?

Pomimo, że od czasów, w których pisali Fredro, Konopnicka, Tuwim i Brzechwa upłynęło już wiele czasu – to nadal ich twórczość jest lubiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Ich wiersze pamięta się przez całe życie, a gdy na świecie pojawią się własne dzieci, czyta się im ich twórczość z prawdziwą przyjemnością. Wielu osób zna i cytuje fragmenty bajek, nie pamiętając czasami nawet kto jest ich autorem – zaznacza Mariusz Szaforz.

Jeżeli chcecie ponownie spotkać swoich bohaterów z dzieciństwa to serdecznie zapraszamy do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Będziecie mieli szansę spotkać Słonia Trąbalskiego, Pchłę Szachrajkę i wiele innych postaci, które zamieszkują karty literatury dziecięcej.

Najwyższej klasy literatura dziecięca jest też świetnym materiałem scenicznym – to, co na kartce wydaje się zwyczajną historia, ożywione na scenie zabierze widza w barwną podróż do krainy wyobraźni. Pomoże w tym muzyka przygotowana przez Tomasza Gębalę.

Bilety na spektakle dostępne są w kasie Teatru – także w atrakcyjnych cenach w ramach biletu rodzinnego. Bilety na spektakl można również zakupić przez Internet – https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/lokomotywa-ii-13540230622. Dodatkowe informacje oraz rezerwacje telefoniczne – tel. 14 688 32 87.

Maria Konopnicka, Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Julian Tuwim

Lokomotywa II
Reżyseria: Mariusz Szaforz
Scenografia: Maciej Sroka
Kostiumy: Krystyna Szaforz
Opracowanie muzyczne: Tomasz Gębala, Mariusz Szaforz
Obsada: Bogusława Podstolska-Kras, Monika Wenta-Hudziak, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Mariusz Szaforz