Spektakle towarzyszące i finał XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii TALIA 2018

Znamy tytuły spektakli, które zostaną zaprezentowane poza konkursem na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia.

Tarnowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć komedię „Ranny ptaszek”, wyjątkowy koncert aktorki Katarzyny Dąbrowskiej oraz zabawny i groteskowy spektakl krakowskiego Teatru Mumerus „Stół z powyłamywanymi nogami”.

Finał festiwalu uświetni muzyczny spektakl na podstawie Kabaretu Starszych Panów z Teatru Scena STU w Krakowie „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” w reżyserii Łukasza Fijała. Serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Dąbrowska KONCERT – 22.09 (sobota), godz. 19:00, Duża Scena
Obdarzona silnym, niskim głosem śpiewająca aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie, okrzyknięta niezwykłą osobowością sceniczną. Jej głos i interpretacje porywają za serce i na długo zapadają w pamięć. Szerokiej publiczności jest znana z seriali „Na dobre i na złe” oraz „Czas honoru” czy „Belfer”.
W koncercie usłyszą państwo piosenki, które aktorka lubi najbardziej. A zatem będzie „Ballada o próżności” i „Obejmę dozorcostwo” – piosenki, których interpretacja przyniosła aktorce główne nagrody na Festiwalach Piosenki w kraju i za granicą, trochę repertuaru autorskiego czyli piosenek napisanych specjalnie dla aktorki jak „Tango Desperado” z ostatniej płyty nagranej z zespołem Warsaw Tango Group i kilka evergreenów muzyki polskiej („S.O.S.” z Kabaretu Starszych Panów) w zupełnie nowych aranżacjach.
Aktorce towarzyszy zespół Urszuli Borkowskiej: Marcin Świderski (saksofony), Urszula Borkowska (fortepian, aranżacje, kompozycje), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Marcin Słomiński (perkusja).
Cena: 50 zł

Wiesław Hołdys, „Stół z powyłamywanymi nogami” reż. Wiesław Hołdys,
24.09 (poniedziałek), godz. 17:00, Mała Scena
Teatr Mumerus Kraków
Obsada: Anna Lenczewska, Jan Mancewicz, Robert Żurek
Czas trwania: 1 godzina (bez przerwy)

Na scenie stoi stół, który stopniem niemożliwości odpowiada toczącym się przy nim, nad nim i pod nim tańcom, zabawom i rozmowom świeżo wykopanych zombie.
“Teatr Mumerus to autorska scena prowadzona przez Wiesława Hołdysa, reżysera, który bez kompleksów buszuje po polskiej i światowej literaturze. W spektaklu “Stół z powyłamywanymi nogami. Na stole i pod stołem” Hołdys inspiruje się najstarszymi zabytkami języka polskiego – od pierwszych słów zanotowanych w łacińskiej kronice klasztornej zwanej Księgą henrykowską w XIII wieku po średniowieczną “Rozmowę mistrza Polikarpa ze śmiercią”. Ale nie chodzi jedynie o zabawy ze słowem. Hołdys wprzęga swoich aktorów w swoisty taniec śmierci, gdyż właśnie śmierć jej obecność, wszechmoc i panowanie nad światem to jeden z najważniejszych wątków tej poezji. Reżyserski i aktorski majstersztyk.” (Justyna Nowicka, Radio Kraków)
Cena: 50 zł

Colleen Murphy “Ranny ptaszek” reż. Dariusz Taraszkiewicz
29.09 (sobota), godz. 17:00 i 20:00, Duża Scena
Obsada: Barbara Bursztynowicz, Włodzimierz Matuszak, Tomasz Ciachorowski
Czas trwania: 120 minut ( w tym 1 przerwa )

Mocna dawka humoru i ważne międzyludzkie sprawy, czyli prawdziwa czarna komedia. Dwa akty rozpięte na wielu emocjach – blisko życia, ludzkich ułomności, codziennych śmiesznostek i niespełnionych tęsknot.
Reżyser zabiera nas – niczego niespodziewających się po dojrzałym małżeństwie i bezdomnym – w dziką podróż kolejką górską. Powolne wspinanie się w górę, każdorazowo kończy się szaleńczą jazdą w dół. Dodatkowych smaczków dostarcza język dramatu w świetnym, niezwykle „malowniczym” tłumaczeniu Mirosława Połatyńskiego. “Ranny Ptaszek” skłania do refleksji, co warto jest w życiu traktować ze śmiertelną powagą, a co z przymrużeniem oka; lub też: czy lepiej to robić samemu, czy jednak w parze… „Ranny ptaszek” wzruszał do łez prapremierową widownię w Londynie, bawił teatromanów w Montrealu i Vancouver. Sztuka nagradzanej kanadyjskiej dramatopisarki i reżyserki filmowej, Colleen Murphy, nareszcie do obejrzenia w Polsce!

Cena: 80 zł

FINAŁ XXII OFK Talia 2018, „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” reż. Łukasz Fijał – 30.09 (niedziela), godz. 19:00, Duża Scena
Teatr Scena STU
Obsada: Ewa Kaim, Krzysztof Pluskota, Joanna Pocica, Łukasz Szczepanowski, Konrad Mastyło, Michał Braszak
Czas trwania: 140 minut ( w tym 1 przerwa )

Zapraszamy Państwa do Domu Wyobraźni. Proszę zająć miejsca i otworzyć umysły. Zajmujemy się tutaj poszerzaniem wyobraźni. Każdy może przyjść i skorzystać z naszych usług. Nikt z Państwa nie opuści tego miejsca takim, jakim był wcześniej.
Na scenariusz spektaklu składa się kilkadziesiąt piosenek i scen dialogowych autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Całość tworzy fabularną opowieść o pięciu postaciach. Niezwiązane pierwotnie ze sobą sceny tworzą spójną historię, przesyconą surrealizmem, absurdem, groteską, pełne są błyskotliwego dowcipu i zaskakujących wydarzeń. Co ma powiedzieć szefowi pracownik, który dostrzegł, że „grawitacja mu maleje”? Albo kim właściwie jest Dosmucacz, postać, która pojawia się nazbyt szczęśliwym ludziom, by opowiadać smutne i groteskowe historie? Na czym polega praca Pogłębiacza, który zajmuje się ludźmi zbyt płytko podchodzącymi do zagadnień? Łukasz Fijał

Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni. Sprzedaż od 21 sierpnia.
Więcej informacji: 14 688 32 87 oraz 784 976 025. 
Zapraszamy serdecznie!

Załączniki