Solski Patriotycznie

Patriotycznie i rodzinnie zapowiada się 11 listopada w Teatrze Solskiego w Tarnowie.  W ramach tegorocznych obchodów 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Tarnowa do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich
i patriotycznych, na schodach przed budynkiem Teatru.

11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym po latach niewoli Polacy odzyskali bezcenny skarb – niepodległość. Świętujmy wspólnie tę radosną rocznicę ze śpiewem, pamiętając o tych, którzy przed laty walczyli o wolność.

Solski patriotycznie – jest pomysłem na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W tłumie zawsze raźniej śpiewać nawet jak się nie jest Caruso – mówi Rafał Balawejder dyrektor Teatru. W ubiegłym roku przed Teatrem było blisko 1000 osób. Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie.

W śpiewanie włączą się aktorzy Solskiego. Akompaniować im będzie Bartosz Szułakiewicz. Rozdamy śpiewniki przygotowane przez Urząd Miasta Tarnowa. Dodatkowo przed Teatrem ustawiony zostanie ekran, który dzięki wyświetlanym tekstom, ułatwi uczestnikom włączenie się do wspólnego śpiewu.

Zachęcamy do zabrania ze sobą flag.

Zapraszamy