Solski-Niepodległy 2014

Patriotycznie zapowiada się 11 listopada w Teatrze Solskiego w Tarnowie. W ramach obchodów 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości aktorzy zapraszają mieszkańców Tarnowa do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych, żołnierskich i patriotycznych, na schodach przed budynkiem Teatru.

Do wspólnego śpiewania dołączyły tym roku m.in. Dziewczęcy Chór Katedralny “PUELLAE ORANTES” pod kierownictwem Ks. Władysława Pachoty oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie – laureaci konkursu “Pamięć o bohaterach Powstania 1944”.

11 listopada wracamy pamięcią do dnia, w którym po latach niewoli Polacy odzyskali bezcenny skarb – niepodległość. Świętujmy wspólnie tę radosną rocznicę ze śpiewem, pamiętając o tych, którzy przed laty walczyli o wolność.

Solski Niepodległy – to nasz pomysł na aktywne uczestnictwo w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Kolejne edycje wspólnego śpiewania na schodach Teatru cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 600 osób – mówi Rafał Balawejder dyrektor naczelny teatru.

Podobnie jak w latach ubiegłych na wszystkich czekają śpiewniki przygotowane przez Urząd Miasta Tarnowa – w tym roku czeka ich aż 500 sztuk. W śpiewanie włączą się aktorzy  Solskiego i zaproszeni goście. Akompaniował będzie Bartosz Szułakiewicz – tarnowski muzyk, kompozytor i aranżer.

Prosimy również o zabranie flag. Dodatkowo na wszystkich posiadaczy wąsów a’la Piłsudski czekają w tym dniu upominki od Teatru w postaci zaproszeń do Teatru. 

Załączniki